Zaczynamy! Przed meczem z Górnikiem 09 Mysłowice

Zaczynamy! Przed meczem z Górnikiem 09 Mysłowice

9 sierpnia 2018 Wyłączono przez Admin2

Rozgrywki ligowe zbliżają się wielkimi krokami. Okres przygotowawczy nasz zespól przepracował bardzo dobrze i może ze spokojem oczekiwać pierwszego pojedynku, w którym w najbliższą sobotę zmierzymy się na wyjeździe z 11 zespołem ubiegłorocznych rozgrywek – Górnikiem 09 Mysłowice.

Nasi rywale, to póki co spora niewiadoma, gdyż w zespole zaszło kilka zmian, na czele ze rotacją na stanowisku trenera. Twórcę awansu do Klasy Okręgowej – Huberta Wilka zastąpił Marek Piszczyk, który w ostatnim czasie szkolił młodzież w mysłowickich klubach.

Z zespołu odeszło kilku zawodników – Mateusz Augustyn i Przemysław Duda, którzy zasilili szeregi AKS-u Niwka oraz Tomasz Nowak i Marek Kurtok, którzy przeszli do LKS-u Brzeźce. Jeżeli chodzi o nowe twarze, to z całą pewnością będzie ich kilka, lecz prawdopodobnie graczy tych poznany dopiero przed pierwszym gwizdkiem.

Najlepszymi strzelcami w zeszłym sezonie w mysłowickiej ekipie byli – Marcin Jaszczuk i Wojciech Kowalski. Oboje zdobyli po 10 goli.

Pod wodzą nowego trenera „Kocina” rozegrała tego lata dwa sparingi i oba wygrali. Najpierw 3-2 z MLKS-em Woźniki, a później 4-1 z AKS-em Niwka.  

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to z pewnością nastawiamy się na bardzo ciężki pojedynek. Ostatnie dwa spotkania na stadionie popularnej Kociny wygrywaliśmy. Kolejno w sezonie 2015/2016 wynikiem 3-2 i w 2014/2018  wynikiem 2-0, ale żadne z tych meczów nie była dla nas spacerkiem. W ostatnim spotkaniu gole dla Podlesianki strzelali: Dariusz Kubacki i Radosław Kaczmarczyk.

Skrót z ostatniego spotkania można obejrzeć <TUTAJ>

Trener Daniel Kaczor ma do dyspozycji w tej rundzie szeroką 25-osobowa kadrę i jak się okazuje, już w pierwszej kolejce sięgać musi po alternatywę dla kilku kluczowych zawodników, którzy w sobotnim spotkaniu wypadają. Póki co nie podajemy personaliów, bo sytuacja jest póki co bardzo dynamiczna.  Na całe szczęście zastępcy są równie mocni i na Kocine jedziemy z twardym postanowieniem wywalczenia 3 punktów!


1 kolejka Klasy Okręgowej gr. I, sezon 2018/2019

11.08.2018r. godz. 17.00, ul. Gwarków 13, Mysłowice

MKS Górnik 09 Mysłowice – LGKS 38 Podlesianka

 

 

foto: Slaskisposrt.tv