Przed meczem z Sokołem Wola

Przed meczem z Sokołem Wola

17 sierpnia 2018 Wyłączono przez Admin2

Bardzo intensywny pierwszy tydzień ligowych zmagań Klasy Okręgowej zakończymy meczem 3 kolejki, w której zmierzymy się na wyjeździe z Sokołem Wola.

Nasz rywal ma po dwóch pierwszym kolejkach na swoim koncie 3 punkty, po zwycięstwie 4-3 w pierwszym meczu z Łąką, po bramkach Sławomira Magiery (3) i Dawida Kaczmarczyka, oraz porażce 0-2 na boisku Piasta Nowy Bieruń. Trenerem Sokoła jest od tego sezonu Łukasz Biliński, kojarzony dotychczas z pracy z młodzieżą w GKS-ie Tychy. Gracze z Woli zajęli w zeszłym sezonie 12 miejsce w ligowej tabeli, zdobywając w 30 meczach 34 punkty. Najlepszym strzelcem był z 10 golami – Bartłomiej Więckowski.

Jeżeli chodzi o ruchy kadrowe, to przede wszystkim Sokół wzmocnił się przyjściem doświadczonego 33-letniego – Sławomira Magiery, który w zeszły sezonie wywalczył awans z Fortuną Wyry do Klasy Okręgowej. Napastnik bardzo godnie przywitał się w z miejscowymi kibicami, gdyż ustrzelił hattricka w meczu z Łąką, natomiast w meczu 2 kolejki nie wystąpił. Do drużyny przyszedł również Łukasz Grabowiecki z A-klasowej Skałki Żabnica oraz Mateusz Lendzion z GKS-u Tychy, który jednak w ostatnim meczu, w starciu z bramkarzem rywali,  doznał kontuzji kręgosłupa, wymagającej na boisku interwencji karetki pogotowia.  

W poprzednim sezonie najpierw zremisowaliśmy na wyjeździe z Sokołem 1-1 po bramkach Jakuba Jażdżewskiego dla Sokoła  i Dawida Colika dla nas. W rewanżu ograliśmy na własnym stadionie naszych rywali  4-1. Gole dla Podlesianki zdobywali Adam Zając, Krzysztof Renner, Radosław Kaczmarczyk i Marcin Rosiński. Jedynego gola do gości zdobył Marcin Pala.

Skróty z tych spotkań dostępne pod linkami: <R. JESIENNA> i <R.WIOSENNA>

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to pod znakiem zapytania stoi jeszcze do pełnej dyspozycji Marcina Nawrota. Treningi wznawiają już za to Mateusz Drzymała i Krzysztof Ruszkowski.

Bardzo liczymy po raz kolejny na naszych wiernych kibiców. Zarówno na wyjazdowym meczu w Mysłowicach, jak i domowym pojedynku z Uranią, nasi fani dali prawdziwy pokazał siły i organizacji kibicowskiej. Jesteśmy pełni nadziei, że i w najbliższą sobotę zasiądą na trybunach, skądinąd bardzo ładnego, stadionu Sokoła w Woli i głośnym dopingiem wesprą swoich zawodników w walce o zwycięstwo! 

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak