Mikołowski szlagier! Przed meczem z AKS Mikołów

Mikołowski szlagier! Przed meczem z AKS Mikołów

20 września 2018 Wyłączono przez Admin2

W najbliższa sobotę czeka nas bardzo ciekawy pojedynek. W ramach 8 kolejki ligowej nasz zespół jedzie do pobliskiego Mikołowa na pojedynek z jednym z głównych naszych rywali w walce o najwyższy ligowy laur – AKS-em.

Nasz najbliższy przeciwnik to czwarty zespól ubiegłorocznych rozgrywek, w których zdobył 66 punktów (21 zwycięstw, 3 remisy, 6 porażek, bilans bramkowy 88-34). Na dzień dzisiejszy podopieczni Marcina Molka zajmują z 18 punktami 2 miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając nasz zespół dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Jedyną porażkę gracze z Mikołowa ponieśli na Wyrach, ulęgając po emocjonującym meczu tamtejszej Fortunie 1-2.

Zespól z AKS-u uległ po zakończonych rozgrywkach dużej transformacji, jednak wydaje się, ze na dzień dzisiejszy jest silniejszy niż w zeszłym sezonie. Z drużyny odeszło 3 czołowych zawodników z pola – Tomasz Leszczyński, Dariusz Kot i Łukasz Szczygieł oraz bramkarz Damian Pilny. W zamian w „Aksie” pojawiło się kilku innych klasowych zawodników. Buty z kołka odwiesił 37-letni Marcin Piekarz, wieloletni rozgrywający AKS-u za dobrych IV-ligowych czasów. Do zespól po kilku latach przerwy i występach w Gwieździe Ruda Śląska wrócił Robert Brysz (kiedyś III-ligowy Rozwój Katowice). Do doświadczonego kapitana Sebastiana Kubisza dokoptowano na środek obrony 22-letniego Mateusza Sikorę, który w najlepszym okresie zaliczył kilkadziesiąt występów w III lidze (Ruch II Chorzów, Grunwald Ruda Śl.). Transfer last minut to natomiast ściągniecie z Sarmacji Będzin Pawła Lesika, który przez kilka sezonów występował na szczeblu II ligi (GKS Tychy, Zagłębie Sosnowiec). Jeżeli chodzi o bramkarzy, to Damiana Pilnego zastąpił gracz IV-ligowej Kuźni Ustroń – Patryk Kierlin.

Choć coraz więcej zespołów naszej ligi zaczyna używać w stosunku do swoich boisk słowa twierdza, to w przypadku Mikołowa takie określenie jest w pełni zasłużone. Stadion przy Zawilców pozostaje niezdobyty od 3 czerwca 2017, kiedy to gracze AKS-u ulegli tam po raz ostatni. Było to spotkanie z Podlesianką, które nasz zespół wygrał 2-0 po dwóch efektownych bramkach Marcina Rosińskiego i Marcina Widenki. Od tego czasu Mikołowianie nie przegrali tam 19 kolejnych meczów z rzędu! (Zakończony już rekord naszego zespołu to 20 kolejnych nieprzegranych spotkań na własnym stadionie)

Jeżeli chodzi o statystkę wzajemnych pojedynków na boisku w Mikołowie w ostatnich latach, to jest ona korzystniejsza dla naszego zespołu. Od roku 2013 graliśmy tam 4-krotnie (1 raz w IV lidze i 3 razy w Klasie Okręgowej). Łącznie 3 razy padł remis i raz wygraliśmy.

W zeszłym sezonie najpierw zremisowaliśmy w Mikołowie 1-1 po bramkach Pawła Polaka  i Dariusza Kubackiego, by w rewanżu rozbić AKS 4-0 po 3 golach Radosława Kaczmarczyka i 1 Krystiana Maślanki. Oprócz tego rozegraliśmy również mecz półfinału podokręgowego Pucharu Polski, który to pojedynek wygraliśmy 4-2 (gole: Kaczmarczyk, Renner, Fabian, Szostek oraz Prus i Przybylski)

Skróty z tych meczów dostępne pod linkami: <r.jesienna> , <r.wiosenna> , <puchar>

Oczywiście w drodze po jak najlepszy wynik końcowy zaangażowanie i chęci potrzebne są w każdym spotkaniu, jednak na ten mecz z całą pewnością nie trzeba będzie nikogo dodatkowo mobilizować. Ani zawodników obydwu zespołów, a ani tym bardziej kibiców.

Liczymy na solidne wsparcie z trybun i podtrzymanie dobrego bilansu wyjazdów w tym sezonie!


8 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

22.09.2018r. godz. 16.00, Stadion Miesjki w Mikołowie, ul. Zawilców 8

AKS Mikołów – LGKS 38 Podlesianka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak