Walczymy o finał! Pucharowa środa z Orłem Mokre

Walczymy o finał! Pucharowa środa z Orłem Mokre

23 października 2018 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą środę rozegramy półfinałowy pojedynek podokręgowego Pucharu Polski. Naszym rywalem w walce o finał będzie drużyna Orła Mokre.

Zespół z dzielnicy Mikołowa występuje w grupie II Klasy Okręgowej i po 12 ligowych kolejkach zajmuje 10 miejsce w tabeli (15 punktów, 4 zwycięstwa, 3 remisy, 5 porażek, bilans bramkowy 24-32). Najlepszym strzelcem w ekipie trenera Wojciecha Kempy jest  z 9 golami – Tomasz Czerniak. W tegorocznej edycji Orzeł najpierw otrzymał wolny los, potem wygrał w II rundzie z Górnikiem 09 Mysłowice 4-0, a w ostatnim ćwierćfinałowym pojedynku ograł  8-3 GKS II Katowice.

Ostatni raz w oficjalnym pojedynku mierzyliśmy się z Orłem w sezonie 2016/2017, kiedy to w II rundzie pucharowych zmagań – na własnym stadionie – pokonaliśmy ich w rzutach karnych 7-6. Wynik po dogrywce był iście hokejowy, bo mecz po 120 minutach zakończył się rezultatem 4-4 (w regulaminowym czasie gry 3-3). Gole dla naszego zespołu strzelali: Kaczmarczyk (2), Kut i Renner. Nasi rywale występowali wówczas w IV lidze.

Skrót z tego szalonego spotkania można obejrzeć <TUTAJ>

W przeszłości w zespole Orła Mokre występowali nasi zawodnicy – Dariusz Kubacki, który w sezonie 2015/2016 wywalczył z Orłem awans do IV Ligi, nasz golkiper Paweł Świętek, które spędził tam sezon 2013/2014, oraz – choć to już prawdziwa prehistoria – nasz kapitan Dawid Brehmer, który grał tam w latach 2003-2005.

Jeżeli chodzi o zespól Podlesianki, to z całą pewnością zagra on o pełną pulę, choć trener Damian Ostrowski na pewno skorzysta z całej dostępnej szerokiej kadry, gdyż kilku zawodników może nam wypaść ze środowego spotkania. Choć to liga jest priorytetem, to liczymy bardzo, iż kolejny rok z rzędu będzie nam dane zawalczyć w finale tych rozgrywek. Kolejną półfinałowa parę tworzą zespoły Naprzodu Lipiny i Ślavii Ruda Śląska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych kibiców! Wyjątkowo na spotkaniu nie będzie obecna kamera Podlesianka.tv, więc jedyną okazją na zobaczenie tego co najciekawsze, będzie wizyta na stadionie Mokierskich Orłów!


Półfinał Pucharu Polski (Podokręg Katowice)

24 października 2018, godz. 15.00, ul. Zamkowa 1a, Mikołów – Mokre

LKS Orzeł Mokre – LGKS 38 Podlesianka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak