Grzegorz Kowalewski trenerem rezerw Podlesianki!

Grzegorz Kowalewski trenerem rezerw Podlesianki!

2 listopada 2018 Wyłączono przez Admin2

Mamy przyjemność poinformować, iż zespól rezerw naszego Klubu ma już nowego trenera, a został nim Grzegorz Kowalewski!

Nowy szkoleniowiec po raz pierwszy samodzielnie poprowadzi zespół w najbliższym meczu z Kamionką Mikołów. Przez ostatni tydzień dotychczasowy trener – Damian Ostrowski przekazał swojemu następcy wszystkie kompetencje względem „Dwójki” i zajmie się już tylko i wyłącznie Pierwszym Zespołem.

Grzegorz Kowalewski podczas swojej kariery piłkarskiej związany był z Mysłowicami, a konkretnie Górnikiem Wesoła. Niestety ze względu na problemy zdrowotne, stosunkowo szybko zawiesił buty piłkarskie na kołek i postanowił z pasją realizować się jako trener piłkarski.

Jako ambitna osoba bardzo mocno postawił na kształcenie i zdobywanie nowej wiedzy w zawodzie trenera. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, posiada prestiżową licencję trenerską UEFA A, oraz licencję Soccer Skills Pro Coach.

Jest uczestnikiem wielu szkoleń i kursokonferencji, a także stażów piłkarskich m.in. Akademii Zagłębia Lubin, II-ligowego  ROW-u Rybnik , czy holenderskich klubów – Sparty Rotterdam i Exelsioru Rotterdam. Dzięki licencji Soccer Skills Pro, trener Kowalewski ma nieocenioną możliwość uczestnictwa w szkoleniach i wykładach profesora Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej – Antonio Barea oraz prowadzenia Reprezentacji Polski Polish Soccer Skills w kategtori U-12.

Jeżeli chodzi o samodzielną praktykę trenerską, to Grzegorz Kowalewski trenował dotychczas grupy młodzieżowe w Akademii Rozwoju Katowice.

Nowemu trenerowi wielu życzy sukcesów i satysfakcji z pracy w Podlesiance!