Sparing: Podlesianka – SKS Łagisza 11-0

Sparing: Podlesianka – SKS Łagisza 11-0

26 stycznia 2019 Wyłączono przez Admin2

Pierwszy tegoroczny sparing zimowy nasz zespół ma już za sobą. Dzisiejszy rywal – SKS Łagisza, to drużyna występująca w IV grupie Klasy Okręgowej, w której po rundzie jesiennej zajmuje 15 miejsce w tabeli. Nasz zespół wystąpił w spotkaniu na naprawdę dobrze przepracowanym tygodniu i wbrew obawom o „ciężkie nogi” poradził sobie doskonale. Oczywiście, rywal nie postawił nam wysokich warunków, jednak to póki co okres, w którym najważniejszy był do zrealizowania aspekt motoryczny. Podlesianka dominowała od pierwszej do ostatniej minuty, aplikując rywalom aż 11 goli. Warto zaznaczyć, iż sytuacji do ich zdobycia mieliśmy przynajmniej drugie tyle. 

Przed nami kolejny tydzień bardzo ciężkiej pracy, w którym trenować będziemy codziennie na własnych obiektach. Jedyny wyjazdowy dzień to czwartek, który to przeznaczony będzie na odnowę biologiczną w Centrum Odnowy Biologicznej „Puls”. 

W sparingu nie wystąpiła dwójka rehabilitujacych się bramkarzy – Piotr Wolan i Paweł Świętek, których zastępował Rafał Starczewski. Brakowało również zwolnionego w tym dniu Krzysztofa Ruszkowskiego.

W stosunku do zeszłej rundy w ekipie Trenera Damian Ostrowskiego na boisku na wiosnę nie zobaczymy już Mateusza Góralczyka, który z powodów zdrowotnych musiał zaprzestać treningów, oraz Gabierla Fabiana, który zdecydował o zakończeniu kariery. W najbliższym czasie na treningach ma pojawić się kolejny perspektywiczny zawodnik z zespołu rezerw. Obecnie młodych zdolnych jest już w naszym zespole kilku. Są to: Kacper Drzewiecki, Michał Pogrzeba, Sebastian Fornalski oraz bramkarz Rafał Starczewski. Cała czwórka z dobrej strony pokazała się w dzisiejszym sparingu. W obwodzie jest jeszcze kolejny 16-letni bramkarz – Oskar Wróbel. 

Kolejny sparing rozegramy w następną sobotę tj. 2 lutego, również na ośrodku sportowym w Szopienicach. Rywalem będzie zespół spod Częstochowy – Płomień Czarny Las. 


Sparing zimowy nr 1

26.01.2019r, boisko MOSiR Szopienice, ul. 11-Listopada 16, Katowice

LGKS 38 Podesianka – SKS Łagisza 11-0 (4-0)

bramki: Rosiński (4), Nowotnik (2), Kaczmarczyk, Colik, Kiełbowicz, Zając, Fornalski

Skład: Starczewski, Żemła, Renner, Nawrot, Witas, Kubacki, Brehmer, Colik, Rosiński, Nowotnik, Kaczmarczyk

oraz w drugiej połowie: Pogrzeba, Kiełbowicz, Widenka, Nowak, Drzewiecki, Sieniawski, Zając, Fornalski

 

Foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak