Sparing: Podlesianka – Orzeł Babienica/Psary 5-0

Sparing: Podlesianka – Orzeł Babienica/Psary 5-0

16 lutego 2019 Wyłączono przez Admin2

Kolejny intensywny mikrocykl treningowy kończymy sobotnim sparingiem. Po środowym sprawdzianie z Odrą Wodzisław, tym razem przeciwnik był z niżej półki, choć również tak jak i my występujący na poziomie Klasy Okręgowej, z tym że w grupie częstochowskiej.

Orzeł Babienica/Psary, bo o tym zespole mowa, nie postawił naszym zawodników poprzeczki zbyt wysoko, jednak zaznaczmy, że zaprezezentował poziom zbliżony do części zespołów, z którymi na wiosnę przyjdzie nam rywalizować w rozgrywakach ligowych. Głównym celem tego sparingu było doskonalanie gry ofesnywnej i pressingu wysokiego. 

W pierwszej połowie strzelamy dwa gole – najpierw piłkę głową umieszcza w bramce Radosław Kaczmarczyk, a parę minut później jego wyczyn, choć w dużo efektowniejszy sposób, kopiuje Marcin Rosiński. Warto wspomnieć, iż sytuacji do zdobycia bramek było zdecydowanie więcej, a sam Dawid Colik miał ich trzy. 

Po przerwie w naszej drużynie następuje kilka zmian, jedak obraz gry jeszcze bardziej przechyla się na naszą korzyść. Punktujemy trzykrotnie – po swoim drugim trafieniu zaliczają Rosiński i Kaczmarczyk, a wynik ustala Dariusz Kubacki. Ponownie sytuacji do kolejnych bramek było bez liku, a najlepsze dwie miał w samej końcówce Bartosz Witas. Przy pierwszej strzela minimalnie obok bramki, a przy drugiej trafia w słupek. 

Przed podopiecznymi Trenera Damiana Ostrowskiego dwa dni na zasłużoną regenerację i następny bardzo intensywny mikrocykl, który zawiera aż dwa mecze sparingowe i dwie jednostki treningowe. W najbliższą środę zagramy z niedawnym rywalem w walce o prymat w Lidze Okręgowej, a obecnie 9 zespołem IV Ligi – Unią Kosztowy (godz. 18.00, boisko Hetmana Katowice). W sobotę natomiast podejmiemy Jedność 32 Przyszowice (godz. 14.00, boisko przy Boya-Żeleńskiego na Kostuchnie). 

W kolejnych tygodniach obciążenia treningowe będą powoli dostosowywane do uzyskania optymalnej formy startowej na inauguracje ligi. Dlatego też sparingi będą już rozgrywane tylko w soboty. W związku z tym, iż nasz ostatni sparingowy rywal – LKS Goczałkowice inauguruje ligę tydzień wcześniej (zaległe spotkanie ze Spójnią Landek 9 marca), to sztab szkolewniowy naszego zespołu podjął decyzję, żeby nie szukać sparingpartnera zastępczego, i o ile pogoda pozwoli skupić się na stopniowe przejście na naturalną nawierzchnię. 

W meczu z Orłem, nie liczac wykluczonych na dłużej bramkarzy, brakowało kontuzjowanego Kacpra Drzewieckiego, chorego Marcina Widenki i zwolnionych ze sparingu Michała Pogrzeby, Bartosza Nowotnika i Adama Sieniawskiego. W poniedziałek powinniśmy definitywnie sfinalizować transfer nowego bramkarza, o czym niezwłocznie poinformujemy na naszej stronie internetowej. 


Sparing zimowy nr 6

16.02.2019r, boisko boczne Stadionu Śląskiego, ul. Katowicka 10, Chorzów

LGKS 38 Podesianka – Orzeł Babienica/Psary 5-0 (2-0)

bramki: Rosiński (2), Kaczmarczyk (2), Kubacki

Skład: Bramkarz, Witas, Renner, Nowak, Żemła, Kubacki, Brehmer, Colik, Rosiński, Zając, Kaczmarczyk

oraz w drugiej połowie: Starczewski, Kiełbowicz, Fornalski, Nawrot, Mueller