Gabor, Jimmy, Góral, Krzychol – dziękujemy!

Gabor, Jimmy, Góral, Krzychol – dziękujemy!

21 lutego 2019 Wyłączono przez Admin2

Zimowe okienko transferowe jest tym razem bardzo spokojne w naszym klubie. Trener i włodarze klubu postawili na stabilizację, jednak bez drobnych korekt w kadrze zespołu niestety się nie obejdzie. Z różnych przyczyn pozasportowych – takie jak m.in praca czy zdrowie – na wiosnę nie zobaczymy już w naszych barwach czterech zawodników. Zapraszamy na krótkie podsumowanie ich osiągnięć w Podlesiance:

Gabriel Fabian. Wychowanek klubu z Sołtysiej, w którym występował od najmłodszych lat. W swojej przygodzie z piłką dwukrotnie odchodził z Podlesianki na wypożyczenie. Najpierw w sezonie 2009/2010 grał w juniorach Rozwoju Katowice, a w sezonie  2016/2017 rozegrał rundę jesienną w ekipie Górnika MK Katowice. Po powrocie występował naszych barwach w Klasie Okręgowej, zaliczając łącznie  22 spotkania.  Do swoich najlepszych meczów może zaliczyć zwycięskie półfinałowe spotkanie Pucharu Polski z AKS-em Mikołów, kiedy zdobył pięknego gola i asystował przy bramce Radosława Kaczmarczyka. 

Krzysztof Ruszkowski. Wychowanek UKS Szopienice, a potem zawodnik drużyn młodzieżowych Rozwoju Katowice. Do Podlesianki przyszedł w sezonie 2016/2017. Młody obrońca zaliczył w naszych barwach 3 sezony podczas których rozegrał łącznie 15 ligowych występów.

Mateusz Góralczyk. Najmłodszy z tej grupy. Wychowanek młodzieżowych grup GKS-u Katowice, z których to w sezonie 2016/2017 trafił do naszego klubu. Łącznie wystąpił w 13 meczach Klasy Okręgowej. W związku z problemami kardiologicznymi musiał zaprzestać treningów.

Mateusz Drzymała. Choć również młody, to z tej grupy najbardziej doświadczony. Wychowanek GKS-u Katowice z którego zasilił grupy młodzieżowe Rozwoju Katowice. Debiut w seniorskiej piłce zaliczył w IV-ligowym Grodźcu Będzin, w którym występował w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017. W rundzie rewanżowej pojawił się już w barwach naszego klubu i zaliczył wszystkie 15 ligowych meczów na wiosnę. Sezon 2017/2018 to najlepszy okres dla naszego napastnika, w którym rozgrywa 29 spotkań, strzelając 5 goli i przy 3 asystując.  Łącznie z bieżącym sezonem rozegrał w naszych barwach 51 meczów w których strzelił 6 goli.  

 

Cała czwórka to zawodnicy młodzi, ale przez cały okres swoich występów mocno związani z naszym zespołem. Każdy z nich zostawiał na boisku nie tylko umiejętności, ale również całe swoje serce. Jako Klub jesteśmy dumni z tak długiej współpracy z tymi zawodnikami. Dodajmy, iż każdy z nich wniósł ogromny wkład w najnowszą historię Podlesianki.

Drugie miejsce i rekordowa liczba punktów w  sezonie 2017/2018 oraz Puchar Polski na szczeblu Podokręgu na jesień 2018 to również Ich zasługa! Bardzo Wam dziękujemy i pamiętajcie, że zawsze będziecie miłymi gośćmi na Sołtysiej!

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak