Bartosz Nowotnik i Przemysław Żemła na dłużej w Podlesiance!

Bartosz Nowotnik i Przemysław Żemła na dłużej w Podlesiance!

27 lutego 2019 Wyłączono przez Admin2

W dniu dzisiejszym przedłużone zostały do końca sezonu transfery dwóch ważnych zawodników naszej kadry. Chodzi o Bartosza Nowotnika i Przemysława Żemłę, którzy wypożyczeni są do naszego zespołu z II-go ligowego Rozwoju Katowice.

Bartosz Nowotnik to 21 letni boczny bądź środkowy pomocnik. W rundzie jesiennej rozegrał w naszych barwach komplet 15 spotkań ligowych, w których strzelił 2 gole i zaliczył 3 asysty. W Pucharze Polski popularny „Novo” rozegrał 4 mecze, w których strzelił 2 gole i zanotował 1 asystę. Szczególnie ważny był gol w finałowych pojedynku ze Slavią Ruda Śląska, który zdobyty w ostatnich sekundach gry dało nam historyczny tryumf w podokręgowym Pucharze Polski i zapewnił nam przepustkę do wiosennej rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.   

Nasz zawodnik, mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie z gry na centralnym szczeblu rozgrywkowym. W latach 2013-2016 zaliczył 12 występów w II lidze i 1 mecz w I lidze. Po świetnie przepracowanym okresie przygotowawczym nasz pomocnik z pewnością pokaże pełnię swoich wysokich możliwości i będzie jednym z liderów naszej linii ofensywnej!

Przemysław Żemła to 21 letni boczny obrońca. Do składu naszego zespołu wszedł „z buta”, stając się z miejsca jednym z najlepszych defensorów naszej ligi. Nie jest to oczywiście przypadek, gdyż Przemek przez dwa sezony należał do wyróżniających się zawodników IV-ligowej Warty Zawiercie, w której zaliczył 58 ligowych występów. Choć w Rozwoju Katowice nie było mu dane zagrać w ligowym meczu na szczeblu centralnym, to dokonał tego dwukrotnie w Pucharze Polski, notując  występy w I rundzie szczebla ogólnopolskiego. W naszych barwach zaliczył 15 ligowych spotkań i 4 pucharowe, do których dorzucił 3 asysty.  

Jako tytan pracy Przemek w każdym spotkaniu daje ogromny wkład umiejętności i zaangażowania i jesteśmy przekonaniu i w nadchodzącej rundzie będzie jednym z ważniejszych zawodników w talii Trenera Damiana Ostrowskiego.

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak