Damian Ostrowski: Plan zrealizowaliśmy w 100 procentach

Damian Ostrowski: Plan zrealizowaliśmy w 100 procentach

6 marca 2019 Wyłączono przez Admin2

Wielkimi krokami zbliża się wiosenna inauguracja ligowa. Za zespołem naprawdę intensywny i owocny w ciężką pracę czas, dlatego poprosiliśmy naszego Trenera Damian Ostrowskiego o podsumowanie niespełna 2-miesiecznego zimowego okresu przygotowawczego:

16 stycznia zespół Podlesianki Katowice rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej Ligi Okręgowej. Plan przygotowań był nakreślony już na koniec poprzedniego roku i można śmiało powiedzieć, że został zrealizowany w stu procentach.

Początek okresu to mocne wejście w treningi, gdzie udało nam się spotykać 5 razy w tygodniu plus sparing w sobotę. Zdawałem sobie sprawę z tego, że, czekają nas momenty, w których będziemy grali w lidze, co 3 dni, więc staraliśmy się układać terminy spotkań tak, by były jak najbliżej symulacji tego, co czeka nas w lidze. Zdarzało się tak, że, graliśmy systemem środa – sobota by później znów przejść na system sobota – sobota.

Zaplanowanych było 9 spotkań kontrolnych, z których spora większość to pojedynki z bardzo mocnymi przeciwnikami ( Odra Wodzisław, Unia Kosztowy czy Śląsk Świętochłowice). Bilans wszystkich sparingów daje dobry prognostyk na ligę, gdyż w 7 spotkaniach odnieśliśmy zwycięstwo a tylko w 2 schodziliśmy pokonani z boiska. Bilans bramkowy to 32 do 6 na naszą korzyść.

Kadrowo w Naszej drużynie nie doszło do rewolucji, poza odejściem zawodników, którzy dostawali zbyt mało szans lub postanowili zakończyć karierę, nie doznaliśmy żadnego poważnego osłabienia.

Już na początku okresu przygotowawczego doszła do nas informacja, że do kontuzjowanego Piotrka Wolana dołączy również Paweł Świętek, przez co priorytetem było sprowadzenie bramkarza. Można śmiało powiedzieć, że dzięki dużej pracy Zarządu udało się sprowadzić bardzo mocną osobę na tą pozycje, bowiem z 4-ligowej Unii Dąbrowa Górnicza przyszedł do naszej drużyny Artur Tomanek.

W ostatnich dwóch tygodniach przed ligą zespół skupi się na przejściu na naturalną murawę, oraz na doskonaleniu założeń taktycznych. Inauguracja ligi przypada nam na 16 marca na własnym boisku, gdzie podejmiemy Górnik 09 Mysłowice.

Zapowiada się przed nami bardzo trudna ale zarazem ciekawa runda wiosenna, w której realnie chcemy włączyć się do walki o awans do 4 ligi.

Serdecznie zapraszam naszych kibiców do wspierania zespołu i mam nadzieję, iż razem uda nam się zrealizować wymarzony cel.

Do zobaczenia na Sołtysiej!

 

foto: Marta Kołodziejczyk