Zaczynamy z Kociną! Przed meczem z Górnikiem 09 Mysłowice

Zaczynamy z Kociną! Przed meczem z Górnikiem 09 Mysłowice

14 marca 2019 Wyłączono przez Admin2

Do inauguracji piłkarskiej wiosny coraz bliżej! W najbliższą sobotę o godz. 15.30 nasz zespół zmierzy się na własnym stadionie z ekipą Górnika 09 Mysłowice.

Nasi rywale zajmują po rundzie jesiennej 13 miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy do tej pory 12 punktów (4 zwycięstwa, 11 porażek, bilans bramkowy 21-41). Cztery ligowe zwycięstwa popularna „Kocina” odniosła nad Wyzwoleniem Chorzów (3-1), Fortuną Wyry (1-0), Uranią Ruda Śląska (5-3) oraz LKS-em Łąka (4-0).

Najlepszymi strzelcami zespołu są Kamil Dylewski i Wojciech Kowalski. Oboje mają na swoim koncie po 5 goli. Trenerem zespołu jest Hubert Wilk, który wrócił do prowadzenia zespołu po półrocznej przerwie.

W zeszłej rundzie wygraliśmy z Górnikiem na ich stadionie 2-1, a gole dla nas zdobywali – Radosław Kaczmarczyk i Dawid Colik. Trafienie dla gospodarzy uzyskał Wojciech Kowalski. Skrót z tego meczu znajdziecie <TUTAJ>

Jeżeli chodzi o zespół Podlesianki, to Trener Damian Ostrowski ma bardzo komfortową sytuacje personalną. Na dzień dzisiejszy dostępni do gry są praktycznie wszyscy zawodnicy szerokiej kadry. Wyjątkiem jest tylko Piotr Wolan, który coraz mocniej uczestniczy w specjalistycznych treningach bramkarskich i w niedługim czasie powinien uzyskać zezwolenie na powrót do gry po kontuzji więzadeł.

Pierwsze wiosenne spotkanie to zawsze duża niewiadoma, jednak jesteśmy przekonani, że nasz zespół szybko załapie odpowiedni rytm i udanie rozpocznie piłkarską wiosnę.

Kocina od zawsze była rywalem bardzo niewygodnym, dlatego do uzyskania korzystnego wyniku potrzebna jest maksymalna mobilizacja i dyscyplina na boisku, oraz pomoc z trybun. Liczymy, iż kibice są tak samo spragnieni meczów jak nasi zawodnicy i ze stadionie na Sołtysiej zabrzmi znowu gromkie „hej, hej Podlesie!”


16 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

16.03.2019r. godz. 15.30, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – MKS Górnik 09 Mysłowice