Klasyfikacja strzelców po 16 kolejkach ligowych

Klasyfikacja strzelców po 16 kolejkach ligowych

17 marca 2019 Wyłączono przez Admin2

Zapraszamy na pierwsze wiosenne podsumowanie klasyfikacji strzelców. Za nami 16 ligowych kolejek i małe przetasowania w czołówce. Jedno spotkanie wystarczyło, by liderującego Dawida Henisza z Uranii dogonił supersnajper Podlesianki – Radosław Kaczmarczyk. Popularny „Kaczi” dzięki hattrickowi w meczu z Górnikiem 09 Mysłowice wskoczył z 4 lokaty na 1 miejsce.

Tuż za podium znajduje się również nasz zawodnik – Marcin Rosiński, który zdobył swojego 9 gola w sezonie. W klasyfikacji odnotowujemy również 5 trafienie Dawida Colika, który z powodu kontuzji przebywał na boisku tylko 24 minuty. Swojego dorbku nie było dane powiększyć natomiast kolejnemu w klasyfikacji zawodnikowi Podlesianki – Dariuszowi Kubackiemu. „Kaka”, który ma na koncie 4 gole pozostał w meczu z Górnikiem na ławce rezerowych z powodu rekonwalescencji po złamaniu nosa. Przy tak szybko ustalonym wyniku szkoda było ryzykować jego wejscia na boisko, a dodatkowy tydzień spowoduje, że nasz zawodnik bedzie już w 100% gotowy na mecz z Uranią. 

Jeżeli chodzi o graczy z pozostałych drużyn, to 8 gola zdobył Mateusz Dreszer z Pogoni Imielin, 7 – Łukasz Dąbrowiecki z Górnika MK Katowice. Dwa trafienia zaliczył Rafał Klaja, dzięki czemu napastnik LKS-u Łąka ma łącznie 6 goli. Również 6 gola zaliczył Paweł Lesik z AKS-u Mikołów. Do naszej klasyfikacji dołaczył również Tomasz Klimas z Ogrodnika Tychy, który zanotował dublet w wygranym meczu z LKS Studzienice i ma na koncie 5 goli. 

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW – KLASA OKRĘGOWA GR. I – STAN PO 16 KOLEJKACH

12 goli – Radosław Kaczmarczyk +3, Dawid Henisz (Urania Ruda Śląska)

11 goli – Grzegorz Kostrzewa (MKS Lędziny)

10 goli – Mateusz Żemła (LKS Studzienice)

9 goli – Marcin Rosiński +1, Michał Biernacki (AKS Mikołów),

8 goli – Rafał Wawrzyńczok (Sparta Katowice), Łukasz Todorski (Sparta Katowice), Krystian Gut (Wyzwolenie Chorzów), Mateusz Dreszer (Pogoń Imielin) +1

7 goli – Mateusz Zamojda (AKS Mikołów), Andrzej Sarzała (Sparta Katowice), Kamil Ochojski (Górnik MK Katowice), Marcin Musiolik (Pogoń Imielin), Łukasz Gardawski (MKS Lędziny), Bartosz Just (Fortuna Wyry), Radosław Rakowski (Iskra Pszczyna), Łukasz Dąbrowiecki (Górnik MK Katowice) +1

6 goli – Sławomir Magiera (Sokół Wola), Jakub Rzepa (Piast Nowy Bieruń), Wojciech Janosz (LKS Studzienice), Artur Jędrysik (Górnik MK Katowice), Sebastian Rzepa (Piast Nowy Bieruń), Paweł Lesik (AKS Mikołów) +1, Rafał Klaja (LKS Łąka) +2

5 goli –  Dawid Maciaszczyk (Urania Ruda Śląska), Grzegorz Kuźnik (Sokół Wola), Seweryn Zalewski (Urania Ruda Śląska), Kamil Dylewski (Górnik 09 Mysłowice), Kamil Cisoń (Pogoń Imielin), Wojciech Kowalski (Górnik 09 Mysłowice), Tomasz Zawadzki (Iskra Pszczyna), Dawid Colik (Podlesianka) +1, Tomasz Klimas (Ogrodnik Tychy) +2

4 gole – Sylwester Brzeziński (Piast Nowy Bieruń), Kamil Brożyński (Fortuna Wyry), Marcin Polarz (Pogoń Imielin), Dariusz Kubacki (Podlesianka), Tomasz Leszczyński (Iskra Pszczyna), Krzysztof Michalski (Sparta Katowice), Dawid Jurowicz (Górnik MK Katowice), Dariusz Zygma (MKS Lędziny), Jakub Krawczyk (Sokół Wola), 

 

strzelcy wg klasyfikacji drużynowej:

AKS Mikołów: 9 – Michał Biernacki, 7 – Mateusz Zamojda, 6 – Paweł Lesik, 3 – Łukasz Kopytko, Tomasz Frankowski, Mateusz Sikora,  2 – Wojciech Oltman,1 – Daniel Olszewski, Robert Brysz, Robert Prus, Sebastian Kubisz, Olaf Augustyniak, Jarosław Kowlaski

Fortuna Wyry: 7 – Bartosz Just, 4 – Kamil Brożyński, 3 – Krzysztof Rośkowicz, Piotr Załuski, 2 – Tomasz Szołtysek, Vladyslav Pedenko, 1 – Kamil Strzoda, Paweł Kołodziej, Mateusz Pisarek, Szymon Bandura

Górnik 09 Mysłowice: 5 – Kamil Dylewski, Wojciech Kowalski, 3 – Adrian Bogdański, 2 – Krzysztof Gondzik, Karol Strzewiczek, 1 – Karol Ejdys, Marcin Jaszczuk, Paweł Małolepszy, Bartosz Jabcoń

Iskra Pszczyna: 7 – Radosław Rakowski, 5 – Tomasz Zawadzki, 4 – Tomasz Leszczyński, 2 – Andrzej Żur, Mateusz Żelaza, Tomasz Cempura, Kamil Pustelnik, 1 – Piotr Noga, Łukasz Mąka, Kamil Komarus, Dariusz Kot, Paweł Zjawiński, samobójcza

LKS Łąka: 6 – Rafał Klaja, 2 – Tomasz Ryt, Mateusz Paszek, Norbert Jarczok, Michał Puchała, Tomasz Kulicki, 1 – Jacek Kowalczyk, Rafał Nowak, Mateusz Paszek, Jakub Adamski, samobójcza

LKS Studzienice: 10 – Mateusz Żemła, 6 – Wojciech Janosz,  3 – Łukasz Grzechnik, 2 – Paweł Janosz, Jan Tomaszczyk, Marcin Pęszor, 1 – Bartłomiej Janosz, Marcin Janosz, Dawid Pilar, samobójcza

MKS Lędziny: 11 – Grzegorz Kostrzewa, 7 – Łukasz Gardawski, 4 – Dariusz Zygma  2 – Łukasz Malicki, 1 – Michał Nagi, Nikodem Nagi, Kamil Ingram, Krzysztof Józefus, 2x samobójcza

MK Górnik Katowice: 7 – Łukasz Dąbrowiecki, Kamil Ochojski, 6 –  Artur Jędrysik, 4 – Dawid Jurowicz, 2 – Artur Mkhrtyan, Daniel Bąk, 1 – Gabriel Ochojski, Dawid Honysz, samobójcza

Ogrodnik Tychy: 5 – Tomasz Klimas, 3 – Patryk Gajewski, 2- Adam Matusz, 1 – Tomasz Fijoł, Michał Majewski, Michał Foltyn, Mariusz Masternak, Piotr Kokoszka

Podlesianka: 12 – Radosław Kaczmarczyk, 9 – Marcin Rosiński, 5 – Dawid Colik, 4 – Dariusz Kubacki, 2 – Marcin Widenka, Krzysztof Renner, Bartosz Nowotnik,  1 – Szymon Nowak, Adam Zając, 3 x samobójcza

Pogoń Imielin: 8 – Mateusz Dreszer, 7 – Marcin Musiolik, Kamil Cisoń, 4 – Marcin Polarz 3 – Mateusz Śliwa, 2 – Mateusz Pacwa, Grzegorz Cuber, 1 –  Łukasz Samek, Dominik Jedynak, Łukasz Bundzyło

Piast Nowy Bieruń: 6 – Jakub Rzepa, Sebastian Rzepa, 4 – Sylwester Brzeziński, 1 – Przemysław Cecuga, Przemysław Mrowiec, Przemysław Włoch, Adrian Grzegorzek

Sparta Katowice: 8 – Rafał Wawrzyńczok, Łukasz Todorski, 7 – Andrzej Sarzała, 4 – Krzysztof Michalski, 3 – Adrian Słota, Kacper Chłądzyński, 2 – Marcin Łoboda,  1 – Sebastian Kawulka, Fabian Wlaź, Łukasz Piwczyk, Łukasz Michalski, 2 x samobójcza

Sokół Wola: 6 – Sławomir Magiera, 5 – Grzegorz Kuźnik, 4 – Jakub Krawczyk, 3 – Piotr Bula, 2 – Bartosz Koczy, Bartłomiej Więckowski,1 – Dawid Kaczmarczyk, Przemysław Wyrobek, Przemysław Wyrobek, Mariusz Jarnot, Jakub Jucha, Krzysztof Chlebowski, Wojciech Tomala, Rafał Kula

Wyzwolenie Chorzów: 8 – Krystian Gut3 – Wojciech Krotofil,  2 – Adrian Nalepa, Łukasz Kocur, Sławomir Bargiel 1 – Damian Beczek, Rafał Świętek

Urania: 12 – Dawid Henisz, 5 – Dawid Maciaszczyk, Seweryn Zalewski, 3 – Albert Bujny, Łukasz Krzywda, 1 – Grzegorz Kokoszka, Dawid Ogiński

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak