Przed meczem z Uranią Ruda Śląska

Przed meczem z Uranią Ruda Śląska

22 marca 2019 Wyłączono przez Admin2

Przed nami druga kolejka rundy rewanżowej. Nasz zespół w jej ramach podejmie w wyjazdowym spotkaniu drużynę Uranii Ruda Śląska.

Podopieczni Stanisława Mikusza zajmują po 16 kolejkach ligowych wysokie 6 miejsce w tabeli Klasy Okręgowej. Kochłowiczanie zdobyli dotychczas 25 punktów, na które składało się 8 zwycięstw, 1 remis i 7 porażek. Bilans bramkowy mają ujemny wynoszący 31-39. Najlepszym strzelcem Uranii jest współliderujacy razem z Radosławem Kaczmarczykiem w klasyfikacji strzelców naszej grupy – 22-letni Dawid Henisz.

Zespół Uranii w zimowym okienku transferowym utrzymał praktycznie wszystkich swoich zawodników, do których dokooptowano pozyskanego ze Slavii Ruda Śląska – Patryk Hanek i Jakuba Kozłowskiego z MKS Zaborze. Obaj zasiedli w pierwszej kolejce na ławce rezerwowych, ale nie zadebiutowali jeszcze w nowych barwach.

Ostatni mecz z drużyną Uranii rozegraliśmy 25 sierpnia zeszłego roku, gdzie na Sołtysiej rozbiliśmy naszych rywali 5-0. Po dwa gole zdobyli Radosław Kaczmarczyk i Marcin Rosiński, a jednego dorzucił Dariusz Kubacki. Skrót z tego meczu <TUTAJ>

Jeżeli chodzi o ostatni pojedynek, który miał miejsce na stadionie przy ulicy Tunkla w Kochłowicach, to odbył się on w rundzie rewanżowej sezonu 2017/2018 i wtedy wgraliśmy 2-0 po trafieniach Krzysztofa Rennera i Radosława Kaczmarczyka. Skrót dostępny <TUTAJ>

Ważnym aspektem dla zespołu Podlesianki  na pewno będzie to, że tym razem to my będziemy „sprawdzać” swoich rywali, gdyż wszystkie pozostałe spotkania odbywają się w godzinach późniejszych.  Do najciekawszych zaliczamy pojedynek Górnika MK Katowice z AKS-em Mikołów oraz Sparty Katowice z Iskrą Pszczyna. Jesteśmy również ciekawi jak zaprezentuje się w meczu z Pogonią Imielin odmieniony po zimie zespół LKS-u Łąka. Choć wyniki naszych rywali są istotne, to absolutnym priorytetem jest patrzenie tylko i wyłącznie na siebie. Mecz z Uranią z całą pewnością nie będzie należał do łatwych i tylko maksymalne zaangażowanie i realizacja założeń taktycznych pozowali nam zrealizować plan na te spotkanie!

Zapraszamy wszystkich kibiców na ten niedaleki wyjazd! Bądźcie z nami! 


17 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

23.03.2019r. godz. 11.00, Stadion Uranii, ul. Tunka 12, Ruda Śląska – Kochłowice

GKS Urania Ruda Śląska – LGKS 38 Podlesianka