Przed meczem z Sokołem Wola

Przed meczem z Sokołem Wola

29 marca 2019 Wyłączono przez Admin2

Runda wiosenna powoli się nam rozkręca i ani się nie obejrzeliśmy, a mamy przed sobą 18 kolejkę ligowych zmagań. W jaj ramach podejmiemy na Sołtysiej zespół Sokoła Wola.

Nasi najbliżsi rywale zajmują 12 miejsce w ligowej tabeli i zdobyli dotychczas 17 punktów, na które składało się 5 zwycięstw, 2 remisy i 10 porażek. Bilans bramkowy Wolan wynosi 31-40. W rundzie wiosennej podopieczni Łukasza Bilińskiego zanotowali falstart i przegrali  0-5 z LKS-em Łąka i 1-3 z Piastem Nowy Bieruń. Najlepszym strzelcem zespołu jest z 6 golami Sławomir Magiera, który nie zagrał jeszcze meczu w tej rundzie. Choć w naszych wcześniejszych artykułach, idąc za informacjami portalu sps24.pl podaliśmy, że zarówno Sławomir Magiera jak i Grzegorz Kuźnik zrezygnowali z treningów przed rundą wiosenną, to wbrew temu, drugi z nich pojawił się na boisku w zeszłej kolejce, zmieniając w 46 minucie Kacpra Zielińskiego. 

Jesienny mecz obydwu na stadionie w Woli zespołów zakończył się skromnym, aczkolwiek całkowicie zasłużony zwycięstwem 1-0 dla Podlesianki. Złotego gola zdobył w 23 minucie Marcin Rosiński. Skrót z tego meczu dostępny <TUTAJ>

Z kolei ostatni mecz obu zespołów rozegrany na Sołtysiej odbył się na wiosnę sezonu 2017/2018 i wtedy ograliśmy graczy Sokoła 4-1 po bramkach Adama Zająca, Krzysztofa Rennera, Radosława Kaczmarczyka i Marcina Rosińskiego dla naszego zespołu i Gabriela Pali dla gości.  Skrót <TUTAJ>

Nasz zespół bardzo solidnie przepracował mikrocykl poprzedzający mecz z Sokołem Wola i co najważniejsze przeszedł już na pełny wymiar treningów na naturalnej nawierzchni, co z pewnością pozwoli nam jeszcze lepiej i efektywnej korzystać z atutu własnego boiska. Trener Damian Ostrowski, choć przed spotkaniem ma małe problemy personalne, to dysponuje na tyle wyrównaną i mocną kadrą, że powinien udanie skomponować bardzo mocny skład na sobotę.

Oczywiście wiemy, że Sokół Wola, choć niezbyt udanie zainaugurował wiosnę, to zespół dobrze zorganizowany i ambitny, iż z pewnością wysoko postawi poprzeczkę naszym piłkarzom. Jesteśmy świadomi, iż tylko ogromny wkład pracy boiskowej, dyscypliny i umiejętności pozwoli nam zdobyć bardzo potrzebne 3 punkty. Oczywiście, bardzo mocno liczymy na naszych fanów, którzy doskonale potrafią wyzwolić w zawodnikach dodatkowe pokląłby ambicji!


18 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

29.03.2019r. godz. 16.00, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – LKS Sokół Wola

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak