Damian Ostrowski: Realizować cel krok po kroku!

Damian Ostrowski: Realizować cel krok po kroku!

9 kwietnia 2019 Wyłączono przez Admin2

Powoli zamykamy temat meczu z Pogonią Imielin. O kulisach zwycięstwa w Imielinie, planach na przyszłość, oraz ocenie szans na zwycięstwo w rozgrywkach, nasza Redakcja zwróciła się z pytaniami do Trenera Damiana Ostrowskiego. Serdecznie zapraszamy na ciekawy zapis tej rozmowy!

 

Witamy Panie Trenerze, jak wrażenia po spotkaniu z Pogonią Imielin?

Witam, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, w którym kontrolowaliśmy jego przebieg w każdej fazie gry.

Co było według Pana kluczem do tak okazałego zwycięstwa nad bezpośrednim rywalem w tabeli?

Moim zdaniem tych czynników było kilka. Jednym z nich na pewno była solidna praca, jaką wykonaliśmy w okresie przygotowawczym. Warto również zaznaczyć, że nastawienie oraz podejście do treningów w tygodniu poprzedzającym mecz z Pogonią było u zawodników na bardzo wysokim poziomie. Co ważne, po raz pierwszy w tej rundzie miałem do dyspozycji prawie całą szeroką kadrę, w której z kluczowych graczy brakowało tylko Marcina Widenki.

Czy po takim meczu widać wielką euforię w zespole?

Myślę, że raczej nie. Oczywiście szanujemy zwycięstwo na tak trudnym terenie, lecz zdajemy sobie sprawę, że to jednak jest tylko jeden z kilkunastu kroków, które musimy wykonać. Maksymalnie skupiamy się na założonym celu i oczywiście cieszymy się z każdego zwycięstwa, lecz zaraz po nim koncentrujemy się na następnym pojedynku.

W następnej kolejce czeka nas domowy pojedynek z Górnikiem MK Katowice. Rywal z pewnością podejdzie do meczu jak do najważniejszego pojedynku w sezonie. Jakie jest Pana nastawienie do tego spotkania?

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że rywal potraktuje sobotni pojedynek bardzo prestiżowo, dla nas jednak jest to kolejny krok, w którym chcemy przechylić szalę na swoją korzyść i zdobyć niezwykle nam potrzebne 3 punkty. Bez wątpienia klimat i otoczka będą na tym spotkaniu inne niż na pozostałych. Derby zawsze wyzwalają dodatkowe emocje, lecz dla nas to kolejny mecz, w którym interesuje nas tylko i wyłącznie zwycięstwo. Atmosfera derbów na pewno nie przesłoni mojemu zespołowi celu, jakim jest realizacja nakreślonej wcześniej strategii.

Rozumiem, że niezmiennym celem zespołu jest awans do 4 ligi?

Można to tak określić. Założyliśmy sobie, że celem nadrzędnym jest aktywne włączenie się do walki o ten awans, ale podczas okresu przygotowawczego nałożyliśmy sobie nie mniej istotny plan, który staramy się realizować co tydzień. Chodzi o najlepszą dyspozycję w każdym kolejnym spotkaniu i walkę o 3 punkty w każdym z 15 ligowych spotkań. W skrócie – chcemy realizować nasze zadanie krok po kroku, podchodząc do każdego meczu i przeciwnika z tak samo dużym zaangażowaniem i szacunkiem.

Panie Trenerze, czy jesteście w stanie wyprzedzić AKS Mikołów?

Na takie pytanie myślę, że nikt nie zna odpowiedzi. Piłka nożna to sport bardzo nieprzewidywalny, a o wyniku spotkania decyduje również wiele czynników, na które nie zawsze mamy wpływ. Zdajemy sobie sprawę jakiego mamy przeciwnika w walce o awans . AKS Mikołów to bardzo mocny konkurent, w dodatku mający 4 punkty przewagi w tabeli. Najważniejsze według mnie jest to, że my jako drużyna mamy jasny cel, którym jest wygranie każdego kolejnego spotkania. Jeśli to da nam awans, to będziemy bardzo szczęśliwi.

W takim razie czego życzyć Panu na najbliższy okres?

Myślę że zdrowia i aby kontuzje omijały nasz zespół.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę!

Dziękuję również!

 

——————————————

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak