Trzecia siła na Sołtysiej! Przed meczem z Iskrą Pszczyna

Trzecia siła na Sołtysiej! Przed meczem z Iskrą Pszczyna

9 maja 2019 Wyłączono przez Admin2

Po piłkarskim maratonie, w którym aż 3 kolejki rozegrane zostały w ciągu jednego tygodnia, wreszcie nasz zespół miał do dyspozycji pełny mikrocykl, w którym nie tylko zawodnicy mogli trochę się zregenerować, ale przede wszystkim Trener Damian Ostrowski miał możliwość spokojnego doskonalenia elementów motorycznych i taktycznych na kolejne spotkania.

Tym kolejnym pojedynkiem będzie domowy mecz z zespołem Iskry Pszczyna. Odbędzie się on w ramach 25 kolejki ligowej.

Drużyna z Pszczyny, to obecnie trzecia siła naszej ligi. Podopieczni Roberta Gąsiora zdobyli dotychczas 50 punktów, na które składało się 16 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek. Ich bilans bramkowy wynosi 48-28. Najlepszym strzelcem Iskry jest z 11 golami Dariusz Kot. Popularny „Kocik” na swoje bramki pracował tylko w rundzie wiosennej, gdyż na jesień był zawodnikiem Slavii Ruda Śląska i  co ciekawe wystąpił nawet przeciwko naszej drużynie w finale Podokręgowego Pucharu Polski.

Poprzedni pojedynek obu zespołów odbył się w rundzie jesiennej i wtedy na Stadionie Miejskim w Pszczynie padł wynik bezbramkowy. Skrót z tego spotkania <TUTAJ>. Po raz ostatni na Sołtysiej Pszczynianie zagrali w rundzie rewanżowej sezonu 2017/2018 i wtedy wygraliśmy 2-0 po bramkach Marcina Rosińskiego i Radosław Kaczmarczyka. Materiał filmowy <TUTAJ>

Pojedynek z Iskrą Pszczyna z całą pewnością będzie należeć do bardzo trudnych. Pszczynianie mają kapitalną rundę rewanżową, w które z 9 rozegranych spotkań wygrali aż 7, przy jednym remisie i tylko jednej porażce (w ostatniej kolejce z Piastem Bieruń Nowy 1-2).

Staje się to już chyba nudne, ale po raz kolejny twierdzimy, iż tylko całkowite zaangażowanie i stu procentowa realizacja założeń taktycznych mogą dać naszemu zespołowi upragnione zwycięstwo.

Oczywiście kolejny ważnym, jeśli nie najważniejszym czynnikiem, będzie nasz „Dwunasty Zawodnik”. Wierzymy, że po raz kolejny nasi wierni podlescy Kibice wesprą drużynę  głośnym i żywiołowym dopingiem , który wyzwala wśród zawodników dodatkowe pokłady energii.

Przypominamy, iż zmianie uległa godzina rozpoczęcia meczu. Zagramy nietypowo o godzinie 13.00. Na spotkanie warto się wybrać również z innego powodu. Podczas meczu po raz pierwszy w historii obiektu na Sołtysiej uruchomiona zostanie tablica świetlna, sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice. Serdecznie zapraszamy!


25 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

11.05.2019r. godz. 13.00, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – MKS Iskra Pszczyna

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak