Przed wyjazdem do Studzienic

Przed wyjazdem do Studzienic

31 maja 2019 Wyłączono przez Admin2

Powoli zbliżamy się do 28 kolejki ligowej, w której czeka nas ciężki wyjazdowy pojedynek z zespołem LKS-u Studzienice.

Nasz najbliższy rywal jest w tym sezonie beniaminkiem ligi, jednak jak na absolutnego debiutanta na tym szczeblu, radzi sobie całkiem nieźle. Gracze Trenera Tomasza Malcharka zajmują obecnie 11 miejsce w tabeli, zdobywszy dotychczas 31 punktów, na które składało się 9 zwycięstw, 4 remisy i 13 porażek (bilans bramkowy 47-63). Dodajmy, iż zespół spod Pszczyny ma o jeden mecz rozegrany mniej niż reszta stawki, gdyż w ostatniej kolejce z powodu zalanego boiska na Nowym Bieruniu, nie rozegrali meczu z tamtejszym Piastem. Najlepszym strzelcem LKS-u  z 17 golami jest Mateusz Żemła, który jako jedyny w całym zespole zasmakował trochę większej piłki (m.in. GKS Katowice, Rozwój Katowice czy Podbeskidzie Bielsko-Biała). Jednym z zawodników w ekipie ze Studzienic jest Michał Woźnica, który w latach 2005-2011 był bramkarzem Podlesianki. 

Ze Studzienicami rywalizowaliśmy w swojej historii tylko raz i było to w rundzie wiosennej bieżącego sezonu. Na Sołtysiej ograliśmy beniaminka 2-1, a gole zdobywali Grzegorz Furtok (samobójcza) i  Radosław Kaczmarczyk dla nas, oraz Wojciech Janosz dla gości. Skrót z tego meczu <TUTAJ>

Gracze Trenera Damiana Ostrowskiego przygotowują się na kolejny bardzo ciężki pojedynek. Nasz rywal ma już zapewnione utrzymanie w Klasie Okręgowej, co sprawia iż do spotkania podejdzie bez żadnej presji, co nierzadko ułatwia grę przeciwko tak zdeterminowanemu zespołowi jakim będzie Podlesianka. Naszym celem jest zwycięstwo, jednak świadomi jesteśmy, iż by je osiągnąć trzeba będzie kolejny raz z rzędu sięgnąć po maksimum swoich możliwości. Potrzeba zaangażowania, żelaznej dyscypliny i przede wszystkim ogromu walki, która na dosyć wąskim boisku w Studzienicach będzie niesamowicie ważna.  

Zapraszamy naszych kibiców do wspierania zawodników w tym ciężkim wyjazdowym boju!


28 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

01.06.2019r. godz. 17.00, Studzienice, ul. Bażantów

LKS Studzienice  – LGKS 38 Podlesianka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak