Okres przygotowawczy rozpoczęty!

Okres przygotowawczy rozpoczęty!

17 lipca 2019 Wyłączono przez Admin2

W dniu wczorajszym zespół Podlesianki rozpoczął okres przygotowawczy. Pierwszy mikrocykl będzie miał charakter wprowadzający, a inauguracyjny tydzień treningów zwieńczy sobotni sparing z zespołem Górnika Zabrze, występującym w Centralnej Lidze Juniorów.

Kolejne 2 tygodnie będą bardziej intensywne i dojdzie do nich dodatkowa jednostka treningowa oraz sparingi w soboty i środy. Inauguracja sezonu już bardzo blisko, bo pierwszy oficjalny mecz zagramy 3 sierpnia, a będzie to pojedynek w ramach Pucharu Polski z Grunwaldem Ruda Śląska. Pierwszy ligowy mecz sezonu 2019/2020 zaplanowany jest natomiast na 10 sierpnia i wtedy to podejmować nas będzie na własnym boisku AKS Niwka Sosnowiec.

Trener Damian Ostrowski dysponować będzie w nadchodzącym sezonie w dalszym ciągu bardzo mocną kadra zawodniczą. Zdecydowana większość kluczowych graczy dalej występować będzie na jesień 2019 w barwach klubu z ul. Sołtysiej. Jedynym kluczowym ubytkiem będzie brak Bartosza Nowotnika, który na dniach podpisać powinien kontrakt z czołowym klubem III-ligowym.  Kilku zawodników otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, ale o ich personaliach poinformujemy w osobnym artykule.

By wprowadzić do zespołu wieżą krew i wzmocnić jakość piłkarską, nasz pion sportowy podjął efektywne ruchy by wzmocnić zespół przed nadchodzącymi rozgrywkami. Niebawem powinniśmy podawać do wiadomości nazwiska tych zawodników. Skupiliśmy się wzmocnieniach zarówno ofensywnych jak i defensywnych. W zdecydowanej większości są to gracze młodzi i bardzo uzdolnieni. Pracujemy nad tym, by jedno ze wzmocnień miało status tzw. bomby transferowej. Jeżeli uda się doprowadzić sprawę do szczęśliwego finiszu, będzie to gracz z najmocniejszym CV w całej historii naszego klubu.

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak