Ostatni sparing: LKS Woszczyce – Podlesianka 0-8

Ostatni sparing: LKS Woszczyce – Podlesianka 0-8

30 lipca 2019 Wyłączono przez Admin2

Wyjątkowo szybko tego lata kończymy okres sparingowy. Nasz zespół rozegrał dziś ostatni test-mecz, a jeszcze przed inauguracją ligową czeka nas ostre sobotnie pucharowe przetarcie z Grunwaldem Ruda Śląska. 

We wtorkowo popołudnie gościliśmy w Suszcu, gdzie na boisku Krupińskiego podejmował nas prowadzony przez naszego byłego Trenera Daniela Kaczora – LKS Woszczyce. Jest to zespół występujacy w tyskiej Klasie A. Trener Damian Ostrowski dał odpocząć kilku zawodnikom – Sewerynowi Gancarczykowi, Dawidowi Colikowi, oraz Dawidowi Brehmerowi. Brakowało również zwolniownych ze spotkania Marcina Nawrota i Pawła Świętka. Do dyspozycji był już natomiast król strzelców zeszłego sezonu Marcin Rosiński. W naszych barwach wystąpili również pozyskani w tym okienku Maciej Stachoń i Jakub Rzepa, który w swoim drugim sparimngu zdobył drugiego gola. Warto nadmienić, iż w meczu wystąpiła grupa młodych zawodników takich jak Dawid Pasieka, Jakub Krzyżowski, Piotr Kania czy Oskar Wróbel w bramce. 

Samo spotkanie miało charakter jednostrony, w którym było widać różnicę klasy dzielącej oba zepoły. Królem polowania okazał się Adam Zając, który sprawił sobie urodzinowy prezent i utrzelił hattricka. Dwa gole dorzucił Marcin Rosiński a po jednym zaliczyli Radosław Kaczmarczyk, Marcin Widenka i Jakub Rzepa. 

Celem sparingu były ostatnie szlify taktyczne i przygotoweanie wariantów na sobotni mecz pucharowy, oraz zbliżajacyą się dużymi krokami inauguracją ligową. Łącznie rozegraliśmy 4 sparingi i każdy toczony był z zespołem z innej klasy rozgrywkowej, w tym z drużyną IV-ligową(Spójnia Landek) i bardzo mocną drużyną juniorską (Górnik Zabrze CLJ). Bilans ich jest korzystyny i wynosi 3 zwycięstwa i 1 remis. Stosunek bramek 19-5. 


Sparing letni nr 4

30.07.2019, Suszec, ul. Klubowa

LKS Woszczyce – LGKS 38 Podlesianka 0-8 (0-5)

bramka: Zając (3), Rosiński (2), Kaczmarczyk, Widenka, Rzepa

Skład: Tomanek – Witas, Stachoń, Renner, Widenka – Kubacki, Nowak, Rosiński, Zając, Żemła – Kaczmarczyk

oraz w drugiej połowie: Wróbel (br), Pogrzeba, Kania, Rzepa, Pasieka, Krzyżowski, 

foto: slaskisport.tv/Agata Dworczak