Liga na start! Zaczynamy z AKS-em Niwka!

Liga na start! Zaczynamy z AKS-em Niwka!

8 sierpnia 2019 Wyłączono przez Admin2

W najbliższa sobotę zaczynamy wreszcie rozgrywki nowej Ligi Okręgowej w grupie katowicko-sosnowieckiej. Przerwa letnia nie była zbyt długa, tak jak to ma miejsce w ziemie, ale wystarczyła ona by wszyscy kibice mocno zatęsknili za emocjami serwowanymi przez graczy Podlesianki!

Nasz zespół na inauguracje uda się do dzielnicy Sosnowca – Niwki, gdzie podejmie na miejscowy AKS Górnik.

Zespół naszych rywali występował w zeszłym sezonie w grupie IV starej Klasy Okręgowej, gdzie ostatecznie na koniec sezonu zajęli 8 miejsce (44 punkty, 13 zwycięstw, 5 remisów, 12 porażek, bilans bramkowy 60-57). Zespół w przerwie letniej przeszedł spora rekonstrukcje, więc niezwykle ciężko określić jaki poziom może w chwili obecnej prezentować zespół prowadzony przez Michała Chmielowskiego.

Po raz ostatni na wyjeździe mierzyliśmy się w Niwką w sezonie  2012/2013. W pierwszym meczu u siebie wygraliśmy 2-1 po bramkach Mateusza Sowy i Adriana Leksa oraz Jakuba Stefańskiego dla gości. W rewanżu wygraliśmy4-0 po dwóch golach Krzysztofa Michalskiego i Daniela Paszka. Mecz ten nie był rozgrywany na boisku w Niwce, tylko na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Skrót z tego spotkania <TUTAJ>

Stadion na ulicy Orląt Lwowskich jest dla nas niezwykłe ciężkim terenem. Po raz ostatni na tym boisku graliśmy w roku 2011 i wtedy przegraliśmy 1-5. Mecz ten był debiutem w Podlesiance trenera Rafała Bosowskiego i wówczas 20-letniego Adam Zająca, który w swoim pierwszym występie w barwach Podlesianki strzelił honorowego gola z rzutu karnego.

Rok 2012. Mecz Podlesianka – AKS Niwka 0-0. Pojedynek Adama Zająca i Dawida Brehmera z Jakubem Stefańskim. Siedem lat później ta sama trójka może spotkać się w sobotę na boisku.

Jeżeli  chodzi o nasz zespół, to trener Damian Ostrowski, dysponuje praktycznie wszystkimi zawodnikami szerokiej kadry. Mały znak zapytania to Marcin Nawrot, który jednak systematycznie dochodzi do zdrowia i niewykluczone, ze niebawem wróci do gry.

Liga będzie w tym sezonie nad wyraz ciekawa i wymagająca. Póki co forma, składy i cele wielu zespołów są dla wszystkich niewiadomą, ale to tylko dodatkowo zaostrzy apatyt naszych kibiców.

Zapraszamy wszystkich naszych kibiców do wspierania naszego zespołu!   


1 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV (Katowice – Sosnowiec)

10.08.2019r. (sobota), godz. 17.00, Stadion AKS Niwka, ul. Orląt Lwowskich 70, Sosnowiec

AKS Górnik Niwka Sosnowiec – LGKS 38 Podlesianka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak, gieksiarze.pl/Łukasz Polczyk