Pucharowy wtorek! Przed meczem z Orłem Mokre

Pucharowy wtorek! Przed meczem z Orłem Mokre

19 sierpnia 2019 Wyłączono przez Admin2

Już jutro nasz zespół rozegra pucharowy pojedynek II rundy na szczeblu Podokręgu Katowice, w którym na własnym boisku podejmiemy zespół Orła Mokre.

Zespół naszych rywali od tego sezonu występuje razem z nami w IV grupie Klasy Okręgowej, natomiast w zeszłym sezonie rywalizował w starej grupie II, gdzie zajął na koniec rozgrywek 8 miejsce. Po tamtej ekipie pozostało już jednak tylko wspomnienie, gdyż Mokierskie Orły przeszły całkowitą rekonstrukcję składu. Na trenerskim stołu zasiadł Karol Płonka, który za zadanie ma zbudować zespół praktycznie od podstaw. Początki nie były łatwe, gdyż w rozgrywkach ligowych Orzeł przegrał najpierw 0-3 z Pogonią Imielin, a potem 0-4 z Wawelem Wirek. 

Po raz ostatni spotkaliśmy się z Orłem Mokre w zeszłej edycji Pucharu Polski, kiedy w 1/2 finału pokonaliśmy ich na wyjeździe 5-2. Gole dla nas zdobywali: Marcin Rosiński, Radosław Kaczmarczyk, Krzysztof Renner, Bartosz Nowotnik i Sebastian Fornalski, a dla Mokrego Krzysztof Poznański (obecnie Czarni Pyskowice) oraz Tomasz Dura (obecnie Sośnica Gliwice). 

W naszym filmowym archiwum mamy natomiast mecz pucharowy z sezonu 2016/2017, w którym pokonaliśmy u siebie Orła po rzutach karnych 7-6 (po 120 minutach było 4-4). Skrót z tego meczu <TUTAJ>

Jeżeli chodzi o zespół Podlesianki, to Trener Damian Ostrowski dysponuje na tyle szeroką i wyrównaną kadrą, że z całą pewnością skład może znacząco różnić się od tego, który w sobotę wybiegł przeciwko Niwom Brudzowice. Cel jest jednak niezmienny – zwycięstwo i awans do kolejnej rundy Pucharu Polski! Czy to się uda? Zobaczcie sami! Zapraszamy! 


II runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice

Wtorek, 20 sierpnia godz. 18.00, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – LKS Orzeł Mokre