Przed meczem z Uranią Ruda Śląska

23 sierpnia 2019 Wyłączono przez Admin2

Po wtorkowym pucharowym pojedynku z Orłem Mokre, kolejny mecz jaki czeka nas zespół odbędzie się w najbliższą sobotę. W ramach 3 kolejki ligowej na stadionie przy ulicy Ks. Tunkla podejmować nas będzie zespół Uranii Ruda Śląska.

Gracze z Kochłowic w obecnej rundzie zajmują 8 miejsce i takie tez zajęli na koniec zeszłego sezonu (45 punktów, 14 zwycięstw, 3 remisy, 13 porażek, bilans bramkowy 64-73).

W pierwszym spotkaniu nowej ligi ograli wysoko Górnika Piaski 6-1, natomiast w kolejnym przegrali z faworyzowanym Górnikiem Wojkowice 2-5. Trenerem zespołu jest Stanisław Mikusz, a najlepszym strzelcem po dwóch kolejkach Albert Bujny (3 gole). W przerwie letniej w drużynie Uranii zaszło kilka zmian. Odszedł najlepszy strzelec zespołu ostatnich kilku sezonów – Dawid Henisz, a w raz z nim do tego samego klubu, czyli Ślaska Świętochłowice, również i Łukasz Krzywda i Nikos Janczak. Bilans zysków i strat wychodzi jednak dla Uranii na lekki minus, gdyż zespół wzmocnił jedynie 36-letni środkowy pomocnik – Michał Zięcik. Popularny „Zięciol” wznowił swoją karierę po roku przerwy, a ostatnio występował w Pogoni Ruda Śląska.

W zeszłym sezonie dwukrotnie wygraliśmy z Uranią. W meczu u siebie pokonaliśmy ich 5-0 po dwóch golach Radosława Kaczmarczyka i Marcina Rosińskiego i jednym Dariusza Kubackiego. Skrót z tego meczu <TUTAJ>. W rewanżu na stadionie przy ul. Tunkla w Kochłowicach wygraliśmy 4-1, a łupem bramkowym podzieli się Marcin Rosiński (2), Radosław Kaczmarczyk i Adam Zając. Jedyne trafienie dla Uranii padło po samobójczej bramce Artura Tomanka.  Skrót <TUTAJ>

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to jedziemy do Kochłowic podtrzymać dobrą passe w bieżącym sezonie, ale również ze świadomością, że by tego dokonać trzeba będzie sporo się napracować i zagrać zdecydowanie lepiej niż w meczu z Niwami Brudzowice. Choć ostatnie nasze mecze z Kochłowiczanami wyglądały dosyć jednostronnie, to w bieżącym sezonie podopieczni Trenera Mikusza wyglądają póki co bardzo solidnie i nawet porażka  Górnikiem Wojkowice nie była tak oczywista jak wskazywałby na to wynik. Gracze z Rudy Śląskiej do 89 minuty remisowali z Wojkowicami 2-2. Zwycięstwo 6-1 z Górnikiem Piaski również mówi samo za siebie.

Trener Damian Ostrowski prawdopodobnie do dyspozycji będzie mieć ta samą kadrę, którą miał na meczu z Niwami.

3 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV (Katowice – Sosnowiec)

24.08.2019r. (sobota), godz. 11.00, Stadion Uranii, ul. Tunkla 12, Ruda Ślaska – Kochłowice