Piłkarska środa na Sołtysiej! Przed meczem z Cyklonem Rogoźnik

Piłkarska środa na Sołtysiej! Przed meczem z Cyklonem Rogoźnik

27 sierpnia 2019 Wyłączono przez Admin2

Sierpień to bardzo intensywny okres, jeżeli chodzi o częstotliwość rozgrywania meczów przez nasz zespół. W zeszłym tygodniu gracze Trenera Ostrowskiego rywalizowali trzykrotnie, a ten tydzień będzie wyglądać tak samo. W najbliższa środę w ramach 4 kolejki Klasy Okręgowej podejmiemy na własnym boisku zespół Cyklonu Rogoźnik.

Nasz najbliższy rywal zajmuje obecnie 9 pozycję w tabeli, zdobywszy w 3 meczach 4 punkty. Choć to niezbyt okazały dorobek, to od razu zaznaczmy, iż gracze Trenera Mateusza Mańdoka mają już na swoim rozkładzie mecze z dwoma faworytami – Szczakowianką Jaworzno i Górnikiem Wojkowice. Mecz z liderem z Jaworzna Cyklon przegrał 0-1, mając bardzo dobre sytuacje do wyrównania, natomiast w meczu z Wojkowicami padł sprawiedliwy remis 1-1. Jedyne zwycięstwo Cyklon odniósł z meczu z Górnikiem Piaski (3-1). Póki co nikt z zawodników z Rogoźnika nie zdobył więcej niż jednej bramki.

Choć zespół z Rogoźnika zajął w zeszłym sezonie 11 miejsce (dawna IV grupa Klasy Okręgowej) z zaledwie 32 punktami, to za bardzo nie ma co się sugerować tym wynikiem. Przed bieżącym sezonem zespół wzmocniło aż 6 zawodników, w tym bardzo doświadczeni i obyci z gra na wyższym szczeblu  jak: Krzysztof Markowski, Sebastian Gielza, Sebastian Sarzała czy Bartosz Barchan. Z całą pewnością drużyna ta będzie niezwykle groźna, co z resztą pokazały ich spotkania ze Szczakowianką czy Górnikiem Wojkowice.

Będzie to pierwszy oficjalny pojedynek pomiędzy Podlesianką a Cyklonem w historii obu klubów. Jedyny kontakt w meczu sparingowym z graczami z Rogoźnika mieliśmy w 2015 roku, kiedy wygraliśmy na ich boisku 3-1.

Jeżeli chodzi o drużynę Podlesianki, to podejdzie ona do spotkania niezwykle zmobilizowana. Choć licząc rozgrywki ligowe i pucharowe wygraliśmy już w tym sezonie 5 meczów z rzędu, to wszyscy są doskonale świadomi, że schody dopiero się zaczynają i każdy kolejny mecz będzie wymagał od naszych zawodników coraz lepszej gry. Jesteśmy pewni, że mecz z Cyklonem będzie dla nie niezwykle ciężkim pojedynkiem i tylko pełna realizacja założeń taktycznych i maksymalne zaangażowanie pozwoli naszym zawodnikom sięgnąć w tym meczu po zdobycz punktową.

Bardzo liczmy na wsparcie z trybun. Bądźcie z nami w najbliższa środę!


4 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV

28.08.2019r. (sobota), godz. 17.30, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – KS Cyklon Rogoźnik

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak