Centymetry od sensacji! Podlesianka – Ruch Chorzów 2-2 k. 4-5 (video)

Centymetry od sensacji! Podlesianka – Ruch Chorzów 2-2 k. 4-5 (video)

10 września 2019 Wyłączono przez Admin2

Spotkanie ćwierćfinałowe podokręgowego Pucharu Polski, to niezwykle prestiżowy mecz naszego zespołu z drużyną Ruchu Chorzów. Choć zespół „Niebieskich” przeżywa ogromny kryzys, to w dalszym ciągu to drużyna dzierżąca wraz z Górnikiem Zabrze rekord naszego kraju w liczbie tytułów mistrzowskich. Nie ma co się dziwić, że mecz wśród sympatyków  Podlesianki wzbudzał niesamowite emocje. Niestety nie mogli oni oglądać spotkania z przyczyn bezpieczeństwa, ale zaocznie mogą czuć wielką dumę z tego co zaprezentowała w dniu dzisiejszym ich drużyna.

Sam mecz przyniósł naprawdę sporo emocji i dobrej piłki. Nie będziemy wyjątkowo opisywać przebiegu spotkania, gdyż doskonale przekazuje go gotowy już skrót, który załączony jest poniżej. Zapis całego meczu dostępny jest <TUTAJ> 

Nasz zespół był dosłownie o krok od ogromnej sensacji i warto zaznaczyć, że szczególnie w drugiej połowie byliśmy stroną, która bez żadnych kompleksów tworzyła naprawdę sporo akcji ofensywnych z III-ligowcami. Szczególnie dobrze wyglądaliśmy w ostatnim kwadransie, kiedy mieliśmy  przewagę i mogliśmy doprowadzić do wyniku 3-2 w regulaminowym czasie gry. Dotarliśmy jednak do karnych (w okręgowym Pucharze brak jest dogrywek), mimo iż dwukrotnie w tym meczu musieliśmy gonić wynik.  Niestety szczęście nie uśmiechnęło się do nas w rzutach karnych, gdyż w ostatniej serii strzałów Dawid Smug obronił „jednastkę” Jakuba Rzepy.

Mecz ten jest potwierdzeniem, że idziemy z formą do góry i z dużym optymizmem możemy oczekiwać kolejnych meczów ligowych. W sobotę o godzinie 11.00 zagramy na wyjeździe ze Sparta Katowice. Mecz ten odbędzie się na katowickim „Rapidzie”  

Serdecznie zapraszamy naszych kibiców na ten niedaleki wyjazd. Ze swojej strony obiecujemy, iż w tym sezonie wszystkie mecze na Sołtysiej będa już dla Was dostępne! 


protokół meczowy:

1/4 finału Pucharu Polski (Podokręg Katowice)

Wtorek, 10 wrzesnia, godz. 17.00, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – KS Ruch Chorzów S.A. 2-2 (1-2)

0:1 Jakub Nowak, 24 minuta 

1:1 Dariusz Kubacki, 32 minuta (dobitka strzału Rzepy)

1:2 Mateusz Iwan, 34 minuta 

2:2 Marcin Widenka, 81 minuta (asysta Gancarczyk)

karne: 0-1 Winciersz, 1-1 Żemła, 1-2 Dąbrowski, 2-2 Renner, 2-3 Duchowski, 3-3 Kaczmarczyk, 3-4 Bartolewski, 4-4 Gancarczyk, 4-5 Nowak, 4-5 Rzepa (Smug obronił)

Sędziował: Dominik Lorke (Katowice)

PODLESIANKA: Świętek (46. Tomanek) – Widenka, Gancarczyk, Renner, Żemła – Kubacki (75. Witas), Brehmer (c), Nowak (82. Stachoń), , Rosiński, Rzepa – Kaczmarczyk. Trener Damian OSTROWSKI

Rezerwa: Kania, Drzewiecki, Krzyżowski, Zając

RUCH: Smug (c) – Iwan, Duchowski, Dąbrowski, Nowak, Tsuleiskiri (80. Cioch), Iwanek, Bartolewski, Rudek, Lazar (67. Wincersz), Słota.  Trener Łukasz BERETA

Rezerwa: Lech, Kulejewicz, Lechowicz

Żółte kartki: Brehmer, Bartolewski

 

Foto: Slaskisport.tv/ Agata Dworczak 

video: Slaskie.tv/Michał Polczyk, komentarz Daminik Kania