Przed meczem z Naprzodem Lipiny

Przed meczem z Naprzodem Lipiny

19 września 2019 Wyłączono przez Admin2

Przed naszym zespołem kolejny mecz ligowy. W ramach 8 serii gier zagramy na własnym stadionie z zespołem Naprzodu Lipiny.

Nasz rywal to bardzo zasłużony klub na mapie śląskiej piłki nożnej. Naprzód przez wiele lat występował na II szczeblu rozgrywkowym (12 sezonów w latach 1949-1952 i 1955-1962). Zawodnikami tego klubu byli w przeszłości m.in. Antoni Piechniczek  czy reprezentanci kraju – bracia Wilhelm i Ryszard Piec.

Oczywiście to dawne czasy, gdyż na chwilę obecną Naprzód Lipy to klub balansujący od dłuższego czasu między Klasą A, a Liga Okręgową.  W zeszłym sezonie gracze Naprzodu utrzymali się w Klasie Okręgowej, choć zdobyli zaledwie 26 punktów. O dziwo podopieczni Trenera Grzegorza Wagnera w bieżących rozgrywkach wcale się są dostarczycielem punktów.  Po 7 rozegranych kolejkach mają na koncie 10 oczek, czyli już niespełna 40% tego, co w całym zeszłym sezonie. Świętochłowiczanie swój dorobek punktowy nabijali z bardzo mocnymi zespołami takimi jak MKS Siemianowiczanka (2-1), Sparta Katowice (2-2), czy Górnik Wojkowice (3-1). Zgodnie z przewidywaniami wygrali również  z autsider’em z Piasków w stosunku 3-2. Najlepszym strzelcami drużyny są z dwoma golami – Krzysztof Rogala i Robert Pleszak.

W rozgrywkach ligowych nie spotkaliśmy się z zespołem Naprzodu Lipiny na poziomie Klasy Okręgowej. Ostatni raz w lidze nastąpiło to w Klasie A w sezonie 2000/2001, kiedy to nasz zespół wygrał te rozgrywki i awansował wyżej. Natomiast w sezonie 2010/2011 mierzyliśmy się z Naprzodem w rozgrywkach Pucharu Polski. W I rundzie wygraliśmy 4-3, a hattrick’a dla Podlesianki ustrzelił nasz kapitan Dawid Brehmer.  

Zespól Trenera Damiana Ostrowskiego podejdzie do pojedynku z Lipinami wykorzystując cała szerokość swojej kadry zawodniczej. Nie jest tajemnicą, iż sytuacja personalna nie jest łatwa, ale w myśl maksymy „pokaż mi swoją ławkę rezerwowych, a powiem ci jaki masz zespól” jesteśmy pewni, iż ci którzy wybiegną w sobotę na murawę pokażą, że Podlesianka to ekipa z ogromnym potencjałem i niesamowicie mocną kadrą.

Cele na to spotkanie jest taki sam jak przed każdym naszym meczem. Zagrać dobre zawody, zrealizować plan taktyczny i sprawić by 3 punkty zostały na Podlesiu!

Bądźcie z nami! Zapraszamy wszystkich kibiców do gorącego dopingu!


6 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV

21.09.2019r. (sobota), godz. 16.00, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice
LGKS 38 Podlesianka – ŚKS Naprzód Lipiny

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak