Przed meczem z Górnikiem Piaski

Przed meczem z Górnikiem Piaski

4 października 2019 Wyłączono przez Admin2

Jesteśmy już za półmetkiem rundy jesiennej. W najbliższą sobotę o godz. 12.00 podejmiemy w własnym stadionie, w ramach 10 kolejki ligowej – zespół Górnika Piaski.

Nasz najbliższy rywal to spadkowicz z IV ligi, który jednak po relegacji stracił praktycznie większość zawodników występujących szczebel wyżej i w obecnych rozgrywkach nie zdobył jeszcze punktu, przegrywając wszystkie 9 spotkań. Gracze Trenera Krzysztofa Kowalskiego bliscy korzystnego rezultatu byli jedynie w meczu z Naprzodem Lipiny, który przegrali 2-3. Najlepszym strzelcem ekipy z dzielnicy Czeladzi jest z 3 golami Bartosz Zając, natomiast najbardziej doświadczonym zawodnikiem jest 47-letni (!) Bogdan Pikuta, który w sezonie 1995/1996 zdobył mistrzostwo Polski z Widzewem Łódź.  

Po raz ostatni mierzyliśmy się z Górnikiem Piaski dosyć dawno temu, bo w sezonie 2010/2011. Cele obu zespołów były drastycznie różnie niż obecne, gdyż drużyna Górnika wygrała wtedy rozgrywki Klasy Okręgowej, a nasz zespół zajął 11 miejsc w tabeli. Oba pojedynki w tamtym sezonie przegraliśmy. W pierwszym meczu 0-2 i 1-3 w rewanżu.

Przed graczami Trenera Damian Ostrowskiego wbrew pozorom wcale niełatwe zadanie. Przede wszystkim, dlatego, iż każdy oczekuje efektownego zwycięstwa, najlepiej sporym stosunkiem bramek, a dobrze wiemy, że z zespołami broniącymi się praktycznie całym składem we własnym polu karnym, wcale tak łatwo się nie gra. Oczywiście nasz zespół zrobi wszystko by w tym starciu zdobyć bardzo nam potrzebne 3 punkty, jednak nie zamierzamy pod żadnym pozorem lekceważyć rywali. Podczas spotkania musimy wykrzesać wszystkie pokłady ambicji i umiejętności, by potem w spokoju przygotowywać się do arcytrudnego okresu, w którym zagramy dwa niesamowicie wymagające wyjazdy z rzędu (Górnik Wojkowice i Zagłębie II Sosnowiec).

Zespół powoli buduje się personalnie i do składu dochodzą kolejne nazwiska w stosunku do sytuacji, którą mieliśmy w meczu ze Szczakowianką. Jedyne absencje to brak Seweryna Gancarczyka, któremu pozostał ostatni mecz karencji za czerwoną kartkę oraz Dariusza Kubackiego, który od przyszłego tygodnia powinien już wejść w treningi z zespołem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!    


10 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV

05.10.2019r. (sobota), godz. 12.00, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – KS Górnik Piaski
 
foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak