Przed meczem z rezerwami Zagłębia Sosnowiec

Przed meczem z rezerwami Zagłębia Sosnowiec

18 października 2019 Wyłączono przez Admin2

12 kolejka ligowa to dla zespołu Podlesianki drugi wyjazd z rzędu. Tym razem udamy do Sosnowca, gdzie w niedziele o godzinie 11.00 podejmą nas rezerwy I-ligowego Zagłębia.

Drużyna Zagłębia II Sosnowiec to każdorazowo duża niewiadoma dla zespołów naszej ligi. W sosnowieckiej „Dwójce”  występują przede wszystkim młodzi zawodnicy w wieku 16-19 lat, a w dotychczasowych 12 ligowych meczów swoje minuty na boisku zaliczyło aż 36 zawodników. Trenerzy pierwszego zespołu niechętnie zsyłają graczy występujących na co dzień w I lidze, choć zdarzyło się, że grywał tam znany w występów w Ekstraklasie Bartłomiej Babiarz lub bratanek słynnego Clarenca Seedorfa – Quentin. Dotychczas podopieczni Łukasza Gajdy uzbierali 13 punktów i zajmują 13 miejsce w tabeli rozgrywek (4 zwycięstwa, 1 remis, 6 porażek, bilans bramkowy 27-32).  Najlepszym strzelcem Zagłębia jest z 4 golami Mateusz Popczyk.

Najbliższy pojedynek będzie pierwszym w historii obu zespołów. Dotychczas nie rywalizowaliśmy ani z pierwszym zespołem Zagłębia, ani z jego rezerwami.

Zespół Podlesianki udaje się do Sosnowca w bardziej optymistycznych nastrojach. Przede wszystkim dlatego, że Trener Damian Ostrowski wreszcie będzie mieć większy komfort, jeżeli chodzi o kadrę zawodniczą. Po dłuższej przerwie wraca do gry zarówno Seweryn Gancarczyk, jak i Dariusz Kubacki. W stosunku do zeszłego tygodnia do dyspozycji będzie również Szymon Nowak. Niestety do optimum jeszcze ciągle będzie nam brakować. W niedziele na boisku nie zobaczymy Marcina Rosińskiego i Marcina Widenki.


12 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV (Katowice – Sosnowiec)

20.10.2019r. (niedzielę), godz. 11.00, boisko nr 2 przy kompleksie sportowym, ul. Kresowa 1, Sosnowiec

Zagłębie II Sosnowiec – LGKS 38 Podlesianka