Przed meczem z Pogonią Imielin

Przed meczem z Pogonią Imielin

31 października 2019 Wyłączono przez Admin2

Wchodzimy na ostatnią prostą, jeżeli chodzi o rundę jesienną rozgrywek naszej Ligi Okręgowej. Do rozegrania pozostały 4 listopadowe spotkania, a na świeczniku mamy właśnie kolejkę numer 14, w której zmierzymy się na wyjeździe z zespołem Pogoni Imielin.

Choć pozornie jest to rywal bardzo dobrze nam znany, gdyż od 4 sezonów regularnie mierzymy się z nim w rozgrywkach ligowych, to jednak jak przypatrzymy się temu co stało się przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek, to dojdziemy do wniosku, iż będzie to drużyna zupełnie inna niż ta, z która mierzyliśmy się dotychczas. Z zespołu odeszło w przerwie między rozgrywkach 15 zawodników, natomiast by ich zastąpić ściągnięto, aż 12 nowych graczy. Na dodatek zmiana nastąpiła również na trenerskim stołku, gdyż Grzegorza Rajmana zastąpił Radosław Orłowski. Ciężko stwierdzić czy obecny zespół jest słabszy czy silniejszy niż ten z zeszłego sezonu, natomiast na pewno jest bardziej nieprzewidywalny. Gracze trenera Orłowskiego potrafili ograć 4-1 wicelidera z Błędowa, ale zdarzały im się takie wpadki jak np. 2-8 ze Szczakowianką Jaworzno. Pogoń zajmuje obecnie 7 miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy 21 punktów (bilans bramkowy: 26-28). Najwięcej goli zdobyli Marcin Pieniążek i Kamil Koster (po 6 goli).

Jako ciekawostkę podajmy, iż w zespole Pogoni występuje brat bliźniak naszego obrońcy Macieja Stachonia – Łukasz. 

Po raz ostatni mierzyliśmy się z Pogonią na wiosnę sezonu 2018/2019 i wtedy wygraliśmy na stadionie w Imielinie 5-0. Bramki w tamtym spotkaniu strzelali: Marcin Rosiński (2), Dawid Colik(2) i Radosław Kaczmarczyk. Skrót tego spotkania <TUTAJ>

Nasz zespół jest świadomy, iż będzie to bardzo trudny pojedynek, jednak cel, który nam przyświeca jest jeden – wrócić z Imielina z 3 punktami i zaprezentować kawał naprawdę dobrej piłki. Jeżeli chodzi o sytuację kadrową, to nie jest ona w dalszym ciągu optymalna, ale z cała pewnością lepsza niż w poprzednich kilku spotkaniach.


14 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV (Katowice – Sosnowiec)

02.11.2019r. (sobota), godz. 14.00, stadion Pogoni, ul. Hallera 37a, Imielin

LKS Pogoń Imielin – LGKS 38 Podlesianka