Ostatni wyjazd! Przed meczem z Orłem Mokre

Ostatni wyjazd! Przed meczem z Orłem Mokre

14 listopada 2019 Wyłączono przez Admin2

16 kolejka ligowa to dla naszego zespołu ostatni wyjazd w 2019 roku. Podlesianka uda się do pobliskiego Mikołowa, a konkretnie do Mokrego, gdzie podejmie nas tamtejszy Orzeł.

Zespół Orła prowadzony obecnie przez trenera Karola Płonkę, jest wraz z zespołem Górnika Piaski czerwoną latarnią naszej ligi, zajmując 17 miejsce w ligowej tabeli.  Choć Mokierskie Orły mają tylko 4 punkty, to zaznaczmy, iż zdobyli je z całkiem silnymi zespołami. Najpierw w 6-tej kolejce ograli 3-2 Niwy Brudzowice (4 miejsce w tabeli), a potem w 11-tej  zremisowali 0-0 ze Spartą Katowice (8 miejsce). Najlepszym strzelcem zespołu jest z 6 golami – Krzysztof Michalski.

Choć będzie to pierwsze ligowe spotkanie obu zespołów od sezonu 2000/2001 (Klasa A Katowice), to dosyć regularnie rywalizowaliśmy z Orłem w rozgrywkach Pucharu Polski. W zeszłym sezonie wygraliśmy z nimi 5-2 w półfinale rozgrywek na szczeblu Podokręgu, natomiast w bieżącym sezonie spotkaliśmy się z nimi w II rundzie tych rozgrywek i tym razem wygraliśmy 5-0. Gole w tym spotkaniu strzelali: Marcin Rosiński (2), Radosław Kaczmarczyk, Piotr Kania i Jakub Rzepa. Skrót z tego spotkania <TUTAJ>    

Choć dwóch ostatnich meczów ligowych nie przegraliśmy, to jednak remisy były sporym zawodem dla naszego zespołu i całkiem sporym sukcesem zarówno dla Pogoni Imielin jak i Wawelu Wirek. W obu pojedynkach zawiodła nas przede wszystkim skuteczność pod bramką rywala, dlatego niezmiernie liczymy, iż „karabiny” naszych graczy będą już należycie naładowane na najbliższy pojedynek. To co cieszy, to z pewnością fakt, iż wreszcie nasza defensywa funkcjonuje zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu. W ostatnich 6 spotkaniach straciliśmy tylko 4 gole, w tym 2 z naszpikowanym I-ligowcami Zagłębiem Sosnowiec.   


16 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV (Katowice – Sosnowiec)

16.11.2019r. (sobota), godz. 14.00, stadion Orła, ul. Zamkowa 1a, Mikołów – Mokre

LKS Orzeł Mokre – LGKS 38 Podlesianka