Roztrenowanie i plany na okres przygotowawczy

Roztrenowanie i plany na okres przygotowawczy

27 listopada 2019 Wyłączono przez Admin2

Zespół Podlesianki zakończył w minioną sobotę zmagania ligowe w roku 2019. Była to najdłuższa seria gier na przestrzeni ostatnich lat w rozgrywkach, których występowaliśmy, gdyż do rozegrania było jak zazwyczaj 15, a 17 meczów. Nasz zespół dodatkowo rozegrał 3 spotkania w ramach Pucharu Polski, co dało całkiem spore stężenie emocji piłkarskich.

Obecnie zespół znajduje się w fazie roztrenowania, które potrwa do 6 grudnia.

Trenować będziemy na własnych obiektach, za wyjątkiem piątku 29.11, kiedy na katowickim Kolejarzu zagramy o godzinie 17.30 sparing z drużyną Rozwoju Katowice U-17, który występuje w Centralnej Lidze Juniorów gr. C . Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia wybijających się zawodników z naszych grup młodzieżowych lub zespołu rezerw. Część graczy występujących regularnie w meczach ligowych dostanie w tym meczu wolne.

Po 6 grudnia gracze udadzą się na zasłużone urlopy. Treningi wznowione zostaną 21 stycznia. Dwutygodniowy okres w styczniu będzie preludium do okresu uderzeniowego planowanego na luty. Będzie to czas, w którym wykonywać będziemy najcięższą pracę, która w założeniu ma przynieść efekty na wiosnę. Trener Damian Ostrowski zaplanował 4 jednostki treningowe w tygodniu oraz dodatkowo odnowę biologiczną. Oczywiście dochodzą do tego mecze sparingowe, które tej zimy będą rozgrywane z niesamowicie mocnymi rywalami. Łącznie okres przygotowawczy potrwa 2 miesiące, co jest idealnym czasem na całkowite „naładowanie akumulatorów”.

Jeżeli chodzi o naszych sparingowych rywali, to tym razem mierzyć się będziemy, z jednym wyjątkiem, z zespołami występującymi w wyższych klasach niż Liga Okręgowa. W rozkładzie mamy m.in.  III-ligowy Górnik II Zabrze, liderów obydwu grup IV Ligi – LKS Goczałkowice i Szombierki Bytom oraz wicelidera grupy I – Unię Kosztowy.

Plan sparingów:

01.02, Unia Kosztowy (IV Liga gr. I)

05.02, Szombierki Bytom (IV Liga gr. I)

08.02, Śląsk Świętochłowice (IV liga gr.I)

12.02, Ruch Radzionków (IV Liga, gr. I)

15.02, LKS Goczałkowice (IV liga, gr II)

22.02, Spójnia Landek (IV liga, gr II)

26.02, Górnik II Zabrze (III liga, gr. III)

29.02, Unia Dąbrowa Górnicza (IV liga, gr. I)

07.03, Sośnica Gliwice (Klasa Okręgowa, gr. I)

Oczywiście o szczegółach sparingów – miejscach ich rozegrania i godzinach będziemy informować na bieżąco w luty. Pierwszy mecz ligowy rozegramy 21 marca. Naszym rywalem będzie na naszym stadionie zespół AKS Niwka. O dokładnych miejscach i godzinach sparingów będziemy informować po nowym roku.

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak