Ponad setka dzieci i młodzieży w Podlesiance! Bilansujemy rozgrywki młodzieżowe

Ponad setka dzieci i młodzieży w Podlesiance! Bilansujemy rozgrywki młodzieżowe

2 grudnia 2019 Wyłączono przez Admin2

Ostatnio szeroko omawialiśmy, nie tylko rundę jesienną, ale i cały rok w wykonaniu Pierwszego Zespołu.

Czas teraz na pozostałe drużyny Podlesianki, których obecnie mamy w oficjalnych rozgrywkach cztery. Piąty zespół to grupa naborowa, która w niedługim czasie również będzie mogła uczestniczyć w w takowych zmaganiach.

Na dzień dzisiejszy w naszym klubie trenuje aż 102 dzieci i młodzieży w wieku 6 – 17 lat!

Najstarsza grupa, niejako łącząca Pierwszy Zespól i drużynę juniorów, to Rezerwy. Drużyna ta, choć występuje w seniorskich rozgrywkach katowickiej B Klasy, to w swoim składzie zrzesza przede wszystkim młodych graczy w wieku 15-18 lat. Są oczywiście również i starsi, ale główny nacisk kierowany był na młodych zawodników w orbicie zainteresowań Pierwszego Zespołu, by mogli już zbierać pierwsze seniorskie szlify. Trenerem zespołu Rezerw jest Jan Sochań. Najlepszym strzelcem po rundzie jesiennej jest Kacper Zalewski (4 gole)

 

 

Kolejny zespół to drużyna juniorów, która skupia roczniki 2003 i 2004. Część zawodników występujących w tej drużynie w minionym sezonie ma już debiuty nie tylko w Klasie B, ale również i Klasie Okręgowej (Kuba Krzyżowski i Oskar Wróbel). Drużyna prowadzona przez Trenera Mateusza Michałka wygrała swoją grupę rozgrywkową i w rundzie wiosennej występować będzie w IV lidze. Warto nadmienić, iż nie jest to pierwszy sukces tej ekipy, gdyż jeszcze jako samodzielny rocznik 2004, wygrali swoja ligę na wiosnę 2019, występując w trampkarzach starszym pod batutą trenera Stanisława Gaży. Najlepszym strzelcem zespołu i jednocześnie całych rozgrywek został Dominik Włosik (27 goli)

Bardzo blisko awansu ligę wyżej byli nasi gracze występujący w Młodzikach rocznika 2007  2008. Podopieczni Dariusza Kubackiego zajęli drugie miejsce w lidze, choć przez pewien czas byli nawet liderami swojej grupy. Najlepszymi strzelcami są Filip Szóstak (9 goli).

 

Najmłodsza drużyna występująca w rozgrywkach to Orliki rocznika 2009 i 2010. Drużyna prowadzona przez Trenera Bartosza Gruszczyńskiego gra bardzo widowiskowy futbol a w jej meczach pada zawsze mnóstwo pięknych goli. Najwięcej bramek w rozgrywkach zdobył Dominik Lampert (19 goli)

  

 

Tak jak wspominaliśmy na wstępie mamy jeszcze jedną drużynę, która skupia u siebie najmłodszych adeptów futbolu. Grupa Trenera Krystiana Sobczyka obejmuje dzieci z roczników 2010-2013, na dodatek w zespole mogą występować zarówno chłopcy jak i dziewczynki! Grupa ta cieszy się ogromną popularnością i w bardzo szybkim czasie liczba trenujących wyniosła aż 18 dzieciaków! Po letnich wakacjach ekipa Trenera Krystiana zostanie zgłoszona do rozgrywek Ligi Żaków.

   

 

W przyszłym roku na wiosnę mamy w planach otworzyć kolejną grupę naborową dzieci w wieku przedszkolnym.