Bartosz Nowotnik ponownie w Podlesiance!

Bartosz Nowotnik ponownie w Podlesiance!

31 stycznia 2020 Wyłączono przez Admin2

Jest nam bardzo miło poinformować, iż nowym zawodnikiem naszego zespołu będzie od 1 lutego Bartosz Nowotnik!

22-letni skrzydłowy jest bardzo dobrze znany przy Sołtysiej, gdyż występował już w naszych barwach w sezonie 2018/2019, będąc bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji skrzydłowego w całej Lidze Okręgowej. Zawodnik ten zaliczył w barwach Podlesianki 30 meczów ligowych, zdobywając 8 goli i notując 11 asyst. Nasz skrzydłowy pomógł również w wywalczeniu pierwszego w historii klubu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu, zdobywając w finale ze Slavią Ruda Śląska „złotego gola” w ostatniej minucie gry.

 

Doskonała forma, zwłaszcza w rundzie rewanżowej, zaowocowała bardzo mocnym transferem do III-ligowego Rekordu Bielsko-Biała, w którym to zespole występował w rundzie jesiennej bieżącego sezonu.  Łącznie wystąpił w 7 meczach ligowych, a jego drużyna zajmuje na półmetku sezonu 7 miejsce w ligowej tabeli. Rekord wysoko zaszedł również w rozgrywkach Pucharu Polski, dochodząc do  1/16 finału  rozgrywek ogólnopolskich, gdzie ulegli II-ligowemu Górnikowi Łęczna.

 

 

Trzeba zaznaczyć, iż przygoda z Rekordem Bielsko-Biała skrócona została na prośbę samego zawodnika i podyktowana była względami pozasportowymi. Zawodnik rozwiązał umowę i formalnie wrócił do klubu macierzystego, czyli Rozwoju Katowice, z którego zostanie wypożyczony do Podlesianki do końca sezonu 2019/2020

 

Warto wspomnieć iż popularny Novo ma w swoim cv ciekawą przygodę we wspomnianym wyżej Rozwoju Katowice.

W seniorskim zespole klubu z ulicy Zgody, zaliczył 12 II-ligowych występów i 1 mecz na szczeblu I ligi. W sezonie 2013/2014 był najmłodszym debiutantem całych rozgrywek II ligi.

 

Jesteśmy przekonani, iż Bartek znacząco wzmocni siłę ofensywną naszego zespołu. Samemu zawodnikowi życzymy zdrowia i znaczącego „podrasowania” swoich i tak już niezłych statystyk w barwach Podlesianki!

 

Źródła zdjęć:

  1. Marek Łękawa, www.bts.rekord.com.pl
  2. Agata Dworczak, www.slaskisport.tv
  3. Wojciech Karpiński, www.wojtekkarpinski.pl