Sparing: Podlesianka – Śląsk Świętochłowice 2-0

Sparing: Podlesianka – Śląsk Świętochłowice 2-0

8 lutego 2020 Wyłączono przez Admin2
Trzeci zimowy sparing nasz zespół rozgrywał z kolejnym z rzędu rywalem z IV-ligi. Tym razem formę graczy z Podlesia sprawdzał Śląsk Świętochłowice.
 
Pierwsza cześć gry nie przyniosła zbyt wieku okazji z obydwu stron. Nasza defensywa tym razem była już bardzo skoncentrowana i czujna, nie dopuszczając rywali do groźnych okazji podbramkowych. Najlepszą szansę w pierwszej połowie miał Jakub Rzepa, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.
 
W drugiej połowie wyglądaliśmy ciut lepiej jeżeli chodzi o poczynania ofensywne i równie dobrze jeśli chodzi o defensywę. Przełożyło się to na zdobycz bramkową.
Najpierw dokładne dośrodkowanie z lewej strony Adama Zająca – na gola strzałem głową – idealnie między nogami bramkarza – zamienia Radosław Kaczmarczyk.
 
Gola na 2-0 inicjuje Nowotnik kapitalnie znajdując górna piłką Gancarczyka, który mija bramkarza i zagrywa do Radosława Kaczmarczyka, a ten dopełnia formalności i zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu.
 
Widać, iż zespół wyciągnął wnioski z gry z topem 4 ligi (liderujące Szombierki i wicelider Unia Kosztowy) i do dobrej gry w ofensywie, dołożył w końcu zasłużone czyste konto w defensywie.
 
Dodać trzeba, iż w sparingu brakowało tym razem: Pawła Świętka, Rafała Starczewskiego, Marcina Rosińskiego, Bartosza Witasa, Dawida Pasieki, Marcina Widenki i Dariusza Kubackiego. Póki co najgorzej pod względem zdrowotnym wyglada sprawa Marcina Rosińskiego, który jest w trakcie diagnozy urazu stawu biodrowego, ale liczymy, iż niebawem uda się postawić naszego asa atutowego na nogi. Pozostali gracze powinni być już do dyspozycji Trenera od poniedziałku.
 
Kolejny tydzien przedstawia się po raz drufi z rzędu bardzo intensywnie. Mikrocykl zawiera 3 jednostki treningowe, 2 sparingi i 1 trening regeneracyjny (odnowa biologiczna).
 
Oba nadchodzące sparingi to pojedynki z bardzo mocnymi ekipami, mającymi ambicje na grę wyżej niż 4 liga. W środę na boisku SMS Radzionków podejmować nas będzie Ruch Radzionkow, a w sobotę lider gr. II 4 ligi – LKS Goczalkowice. Szczególnie ciekawie zapowiada się pojedynek z Goczałkowicami, które w tym sezonie skompletowały niesamowicie mocny skład, na czele ze znanymi z wielu lat gry w ekstraklasie Łukaszem Hanzlem i Piotrem Ćwielongiem.

 Sparing zimowy nr 3

08.02.2020, boisko boczne Stadionu Śląskiego, godz. 16.00

LGKS 38 Podlesianka – Śląsk Świętochłwoice 2-0 (0-0)

bramki: Radosław Kaczmarczyk (2)

Skład: Tomanek, Pogrzeba, Renner, Nawrot, Żemła, Nowotnik, Stachoń, Gancarczyk, Kania, Kaczmarczyk, Rzepa

oraz: Wróbel, Drzewiecki, Brehmer, Zając, Krzyżowski, Nowak