Okres uderzeniowy zakończony

Okres uderzeniowy zakończony

27 lutego 2020 Wyłączono przez Admin2

Nasz zespół zakończył już okres uderzeniowy, w którym przez ponad 3 tygodnie trenowaliśmy codziennie. Oprócz odpowiedzniej liczby treningów, objętość poszczególnych jednostek była rónwież bardzo duża. Zakończeniem fazy „ładowania akumulatorów” był sparing z najmocniejszym tej zimy rywalem – Górnikiem II Zabrze. Mecz ten zakończył się wynikiem 9-0 dla Zabrzan. Trenerem zespołu z ulicy Roosvelta był dobrzez znany i lubiany w Podlesiance – Marcin Prasoł, który w sparingowych meczu wystawił m.in. dwóch młodziezowych reprezentantów Polski – Bartosza Baranowicza i Kajetana Kunkę.

Choć zespół wygrywał tej zimy bardzo mało (tylko 1 zwycięstwo 2-0 ze Śląskiem Świętochłowice), to jakosć naszych przeciwników mogła przyprawić o ból głowy niejeden zespół mocniejszy niż Podlesianka. Na rozkaładzie mielismy aż 4 zespoły, które w tym roku walczą o awans do III ligi, jednego III-ligowca i dwa solidne zespoły środka tabeli IV-ligi. Do rozegrania pozostał nam mecz z IV-ligową Unią Dąbrowa Górnicza (Strzemieszyce) i jako sparwdzian generalny – jedyny klub z Klasy Okręgowej, choc dla nas zupełnie egzotyczny (grupa Gliwice-Bytom) – Sośnicę Gliwice. 

Ostatni weekend przezd inauguracja ligową zawodnicy otrzymają wolny weekend i nie rozegrają meczu sparingowego. Nadchodzące 3 tygodnie Trener Damian Ostrowski poświęci na bezpośrednie przygotowanie do rozgrywek ligowych. W zajęciach treningowych intensywność nieznacznie spadnie, a w zamian pojawi się więcej elementów techniczno-taktycznych. 

Prawdopodobnie od przyszłergo tygodnia w trening wejdą już wszyscy dotychczas kontuzjowani zawodnicy. 

Skład ze meczu sparingowego z Górnikiem II Zabrze (26.02): Tomanek, Żemła, Renner, Gancarczyk, Witas, Kubacki, Brehmer, Nowak, Nowotnik, Rzepa, Kaczmarczyk 

oraz: Świętek, Pasieka, Zając, Bednarski, Pogrzeba