Plany na okres przygotowawczy

Plany na okres przygotowawczy

29 maja 2020 Wyłączono przez Admin2

Wczoraj piłkarze Podlesianki zakończyli 3 tygodniowy okres treningów wdrożeniowych po ogólnokrajowym lockdownie. Okres ten pozwolił na załapanie kontaktu z piłką i podciągniecie motoryki zawodników, którzy choć w okresie kwarantanny nie próżnowali, to ćwiczeń stricte piłkarskich nie mogli wykonywać.   

Najbliższe 3 tygodnie będą wolne od zajęć na boisku, dzięki czemu gracze będą mieli możliwość skorzystać z wyjątkowo krótkich wakacji. Nie będzie to oczywiście czas całkowitej laby, gdyż każdy z piłarzy otrzymał od sztabu szkoleniowego zadania treningowe do wykonania, z których będą rozliczani w czasie urlopów.  

Zajęcia na boisku wznowione zostaną 23 czerwca. Będzie to krótki, ale intensywny okres przygotowawczy. Na szczęście zima przepracowana została bardzo mocno, więc akumulatory naszych zawodników, będą wymagać tylko częściowego doładowania.

Pierwsza część okresu przygotowawczego, to tzw cykl uderzeniowy, w którym zawodnicy nie tylko zaliczą więcej jednostek treningowych niż zazwyczaj, ale również i same treningi będą zdecydowanie bardziej intensywne. Potem płynnie przejdziemy do okresu przedstartowego, tak by 18 lipca być gotowym do pierwszego meczu ligowego.  

Oczywiście przewidziane są również mecze sparingowe, choć ich liczba jest zdecydowanie mniejsza niż w analogicznych okresach w ostatnich latach. Kolejny raz udało nam się zakontraktować bardzo ciekawych i mocnych sparingpartnerów, gdyż 3 z 4 zespołów występuje na szczeblu 4 ligi.

Plan sparingów:

27.06 – Leśnik Kobiór (Klasa A)

01.07 – Jedność 32 Przyszowice (IV Liga)

04.07 – Szczakowianka Jaworzno (IV Liga)

08.07 – Śląsk Świętochłowice (IV Liga)

Jeżeli chodzi o ruchy kadrowe, to najważniejsze decyzje zostały już podjęte. Kadra Trenera Damiana Ostrowskiego będzie niesamowicie mocna, jednak nie obejdzie się bez bardzo sentymentalnych i ciężkich pożegnań. O wszystkich tych manewrach będziemy niebawem informować. Przed nami jeszcze dwa transfery przychodzące, w tym jeden bardzo głośny, którego jednak z przyczyn technicznych nie możemy jeszcze oficjalnie ogłosić, choć temat został już dopięty na ostatni guzik.  W naszych szeregach powitaliśmy już Bartłomieja Kędzierskiego, o którego przyjściu szerzej pisaliśmy w poprzednich artykułach.

Śledźcie na bieżąco nasz profil fb oraz stronę internetową. W najbliższym czasie, sporo się będzie działo!