Pierwszy sparing: Leśnik Kobiór – Podlesianka 1-8

Pierwszy sparing: Leśnik Kobiór – Podlesianka 1-8

27 czerwca 2020 Wyłączono przez Admin2

Nasz zespół zakończył własnie pierwszy mikrocykl okresu przygotowawczego. Trener Damian Ostrowski zaaplikował swoim podpiecznym trzy bardzo mocne treningi, których finiszem był dzisiejszy sparing z Leśnikiem Kobiór. Przyszły tydzień to tzw mikrocykl uderzeniowy, w którym odbędziemy trzy jednostki treningowe oraz zagramy aż 2 sparingi.

Jeżeli chodzi o dzisiejszy test-mecz, to wreszcie po bardzo długiej przerwie mogliśmy zagrać z innym zespołem, choć ciągle w dosyć rygorystycznych warunkach sanitarnych. Przez szalejące w nocy burze pojedynek z Leśnikiem stanął pod dużym znakiem zapytania, ale gospodarze stanęli na wysokosci zadania i doprowadzili boisko do stanu użytkowania.

Do meczu podeszliśmy bez zwolnionego z powodu kursu trenerskiego UEFA C -Przemysława Żemły, oraz nieobecnych w tym dniu Jakuba Rzepy i Michała Pogrzeby. Wolne otrzymali również młodzi bramkarze – Oskar Wróbel i Rafał Starczewski. W naszych barwach wystąpił nowy bramkarz, który oficjalnie przedstwiony zostanie na początku tygodnia, oraz doświadczony lewonożny zawodnik, z którym wiążące rozmowy dopiero mają nastąpić. Oczywiście w barwach Podlesianki wystąpił już Bartłomiej Kędzierski pozyskany z Niw Brudzowice, którego transfer opisywaliśmy już wcześniej. 

Sam mecz, to oczywiście spora przewaga naszego zespołu. Sytauacji bramkowych było naprawdę sporo, jednak nie tylko mocno przepracowany tydzień, ale również kilka zalegających pasów wody na boisku, spowodowały, iż skuteczność przy mimo wszytsko dosyć okazałym wyniku, była raczej kiepska. Straciliśmy jednego gola, choć po ewidentym przypadkowym zagraniu naszego obrońcy, który ratujac sytuację wbił piłkę do własnej bramki.

W przyszłym tygodniu zagramy z IV-ligową Jednoscią 32 Przyszowice (środa) i Unią Bieruń Stary (sobota)


Sparing letni nr 1

 27.06.2020, godz. 11.00, stadion Leśnika, Kobiór, ul. Centralna 117

Leśnik Kobiór – LGKS 38 Podlesianka 1-8 (0-2)

0-1 Colik (asysta Kędzierski)

0-2 Rosiński (asysta Kaczmarczyk)

1-2 Witas (samobójcza)

1-3 Zając (asysta Kaczmarczyk)

1-4 Kaczmarczyk (asysta Gancarczyk)

1-5 Kaczmarczyk (asysta Gancarczyk)

1-6 Nowotnik (asysta Kaczmarczyk)

1-7 Colik (asysta Kaczmarczyk)

1-8 Kaczmarczyk (asysta Kędzierski)

 

Skład Podlesianki: Tomanek (Zawodnik 1), Witas, Renner, Nawrot (Zawodnik 2), Gancarczyk, Brehmer (Nowak), Colik (Pasieka), Rosiński (Drzewiecki), Nowotnik, Kędzierski (Zając), Kaczmarczyk

*w meczu występowały zmiany powrotne w drugiej częsci gry 

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak