Wyjazd na Kocinę! Przed meczem z Górnikiem 09 Mysłowice

Wyjazd na Kocinę! Przed meczem z Górnikiem 09 Mysłowice

20 sierpnia 2020 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą sobotę nasi piłkarze wracają na boiska ligowe. Po przymusowej pauzie związaną z kwestią epidemiczną naszego rywala – GKS-u II Katowice, gościć będziemy w Mysłowicach, gdzie podejmować nas będzie tamtejszy Górnik 09.  Mecz rozegrany zostanie w ramach 5 kolejki ligowej.

Najnowsza historia pojedynków Podlesianki z popularna Kociną obejmuje dwa okresy. Najpierw przez dwa sezony potykaliśmy się w dawnej grupie II Klasy Okręgowej i wtedy to Mysłowiczanie mieli patent na nasz zespół. Na 4 pojedynki w latach 2006-2008 aż 3 zakończyły się zwycięstwem „Zero-dziewiątki” a raz padł remis 2-2. Okres ten zakończył się awansem Górnika do IV ligi.

Kolejne starcie przypadają na okres 2015-2019, kiedy z dwoma przerwami na występy Górnika w A Klasie, 6-krotnie dochodziło do bezpośrednich starć i wszystkie zakończyły się zwycięstwem Podlesianki. Bilans bramkowy tego okresu to 21-4 na naszą korzyść. Najlepszym strzelcem naszej drużyny przeciwko Kocinie jest Radosław Kaczmarczyk (5 goli)

Nasi rywale są obecnie beniaminkiem Klasy Okręgowej i w 4 dotychczasowych spotkaniach zgromadzili 6 punktów, zgarniając 3 oczka po zwycięstwach z 4-2 z Orłem Mokre i 3-0 z Naprzodem Lipiny. Szkoleniowiec Kociny – Stanisław Gaża ma w tym sezonie do dyspozycji kilku nowych graczy z mocnym CV. Liderem środka pola jest znany z wieloletnich występów w Ekstraklasie  – Grzegorz Fonfara, a uznaną markę w lokalnym środowisku mają również Damian Kaciczak, Patryk Fahrenholt czy Łukasz Bundzyło. Najlepszym strzelcem po 4 rozegranych meczach jest Wojciech Kowalski , który zdobył 2 gole.

Ogromnie liczymy na wsparcie naszych fanów podczas tego trudnego meczu. Górnicy z Mysłowic nie kryją swoich wysokich ambicji na ten sezon, a ostatnia porażka ze Sparta Katowice, może tylko podziałać na nich mobilizująco. Jedno jest pewne – nie będzie to łatwy mecz dla obydwu zespołów. Szykuje się ostra bitwa o każdy centymetr boiska i cała masa emocji! Warto być tego dnia na stadionie Górnika! 


5 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV (podogrupa Katowice)

22.08.2020r. (sobota), godz. 17.00, stadion Górnika, ul. gwarków 13, Mysłowice

KS Górnik 09 Mysłowice – LGKS 38 Podlesianka