Pucharowy wtorek. Przed meczem z Grunwaldem Ruda Śląska

Pucharowy wtorek. Przed meczem z Grunwaldem Ruda Śląska

31 sierpnia 2020 Wyłączono przez Admin2

Po zmaganiach ligowych przyszedł czas na nasz pierwszy tegoroczny pucharowy występ. Z racji tego, iż w pierwszej rundzie przeszliśmy wyżej bez gry, swoje zmagania zaczniemy w II rundzie, w której naszym rywalem będzie GKS Grunwald Ruda Śląska.

Utytułowany na lokalnym podwórku przeciwnik (wiele lat gry w II, III i IV lidze) występuje obecnie w katowickiej Klasie A, należąc w obecnym sezonie do głównych faworytów do awansu. Skład, którym dysponuje Trener Michał Szyguła to połączenie rutyny z młodością. Do pierwszej grupy zaliczyć można doświadczonych Dariusza Kota, Wojciecha Jankowskiego czy Krzysztofa Maciaszka. Cała trójka występowała z powodzenie w wyższych liga, a pierwszy z nich strzelał gole dla Grunwaldu, kiedy ten występował jeszcze w III lidze.  Ciekawostka jest fakt, iż w zespole z Halemby występuje 18-letni  Japończyk Kaiki Ozaki.

Choć katowicka A Klasa jest już po dwóch rozegranych kolejkach, to gracze z Halemby nie mieli jeszcze sposobności rywalizacji o ligowe punkty. Najpierw przypadła im pauza (nieparzysta ilość drużyn),a potem rozegrali niepunktowany mecz z Ruchem II Chorzów, który wygrali 6-1. Jeżeli chodzi o Puchar Polski, to podobnie jak my, pierwszą rundę przebrnęli bez konieczności gry, otrzymując w losowaniu wolny los.  Warto wspomnieć, iż nasi rywale wystąpili jeszcze w tzw. Pucharze 100-latków, w którym zmierzyli się z samym Ruchem Chorzów, przegrywając 2-10.

Jeżeli chodzi o najnowsza historię pojedynków Podlesianki z Grunwaldem, to obejmuje ona lata 2016-2018. W tym czasie 4-krotnie rywalizowaliśmy w rozgrywkach ligowych Klasy Okręgowej, a  wynik tych pojedynków jest remisowy. Dwukrotnie w sezonie 16/17 wygrał Grunwald (2-0 i 3-2), natomiast w kolejnym dwa razy zwyciężała Podlesianka ( 5-0 i 6-0)

  W zeszłym sezonie graliśmy również w Pucharze Polski i wtedy na stadionie w Halembie górą była Podlesianka, wygrywając 2-0 po golach Krzysztofa Rennera i Marcina Rosińskiego.

Trener Damian Ostrowski zapowiedział, iż na pewno rozgrywek pucharowych nie potraktuje po macoszemu. Celem będzie awans do kolejnej rundy, warto jednak zaznaczyć, iż kadra naszego zespołu jest w tym sezonie bardzo wyrównana i niemal pewnym jest, iż trzeba się spodziewać rotacji w stosunku do sobotniego meczu z Imielinem.


II Runda Pucharu Polski (Podokręg Katowice)

01.09.2020, godz. 17.30, stadion Grunwaldu, ul. Kłodnicka 54, Ruda Śląska

GKS Grunwald Ruda Śląska – LGKS 38 Podlesianka