Jak zdobyć Wawel? Przed meczem z GKS Wawel Wirek

Jak zdobyć Wawel? Przed meczem z GKS Wawel Wirek

4 września 2020 Wyłączono przez Admin2

Przed nami 7 kolejka ligowa, w której nasz zespół wybierze się do Rudy Śląskiej na mecz z tamtejszym Wawelem Wirek.

Drużyna naszych rywali nie weszła dobrze w ten sezon i po 6 rozegranych meczach ma na koncie tylko 1 zdobyty punkt, który wywalczony został w bezbramkowym pojedynku z Orłem Mokre. Kiepski start popularnych „Wawlorzy” został okupiony zmianą na stanowisku szkoleniowca. Roberta Gąsiora po meczu z Naprzodem Lipiny zastąpił znany z występów w Górniku Zabrze – Trener Grzegorz Dziuk. Jego bilans póki co również nie jest zadowalający, gdyż oba swoje dotychczasowe pojedynki przegrał.

Problem Wawelu leży prawdopodobnie dosyć głęboko, gdyż analizując ich skład, na pewno nie jest to zespół , który można by zlekceważyć. W koń bardzo zbliżona ekipa jeszcze niedawno mocno postawiła się Podlesiance remisują na naszym stadionie 0-0. W swoim składzie „Wawlorze” mają kilka naprawdę dobrych zawodników, jak m.in Dieme Yahia, pamiętający występy Polonii Warszawa w Ekstraklasie, czy zawsze uznawany za bardzo uzdolnionego – Grzegorz Kałużny. Najlepszym strzelcem GKS-u jest z dwoma golami 18-letni Rafał Mosgalik.

Reasumując – choć tabela na to wskazuje, to z całą pewnością nie możemy się spodziewać łatwej przeprawy, a tylko maksymalna mobilizacja i koncentracja pozwoli nam zrealizować zaplanowany cel na to spotkanie.

Jeżeli chodzi o najświeższą historię pojedynków obu zespołów to obejmuje ona lata 2003 – 2019, z tymże kilkukrotnie między poszczególnymi występami były przerwy, w których oba zespoły znajdowały się w innych ligach. Łącznie doszło w tym czasie do 17 wzajemnych meczów – wszystkie na poziomie Klasy Okręgowej. Ich bilans jest remisowy i wygląda następująco:

7 zwycięstw Podlesianki

3 remisy

7 zwycięstw Wawelu

Bilans bramkowych wynosi 25 – 24 na korzyść Podlesianki  

Bardzo serdecznie zachęcamy naszych kibiców to wspierania swojej drużyny w tym ciężkim wyjazdowym pojedynku. Przypominamy, iż w chwili obecnej Ruda Śląska jest już wolna od jakichkolwiek dodatkowych restrykcji dotyczących organizacji imprez sportowych. Tak jak w całym kraju – dla kibiców obowiązuje limit 50% pojemności stadionu.


7 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV (podogrupa Katowice)

05.09.2020r. (sobota), godz. 16.00, stadion Wawelu, ul. Katowicka 1, Ruda Śląska – Wirek

GKS Wawel Wirek – LGKS 38 Podlesianka