Puchar Polski: Przed meczem z UKS Ruch Chorzów

Puchar Polski: Przed meczem z UKS Ruch Chorzów

20 września 2020 Wyłączono przez Admin2

W 9 kolejce ligowej nasz zespół pauzował, ale przerwa od emocji piłkarskich nie potrwa na szczęście za długo. Już w najbliższy wtorek zagramy ćwierćfinał podokręgowego Pucharu Polski, a naszym rywalem będzie UKS Ruch Chorzów.

Choć drugi człon ich nazwy może budzić podejrzenia, iż naszym rywalem będzie 14-krotny mistrz Polski, to jednak skrót UKS wskazuje, iż będziemy mieli do czynienia nie z popularnymi „Niebieskimi” a z młodzieżową szkółką Uczniowskiego Klubu Sportowego, które swoje zajęcia prowadzi na popularnych „Kresach”, a od roku 2018 zgłasza również zespół w rozgrywkach seniorskich.

W bieżącym sezonie gracze UKS-u są beniaminkiem katowickiej Klasy A, gdzie po 5 rozegranych meczach zajmują z 6 punktami 10 miejsce w ligowej tabeli. Najlepszym ligowym strzelcem Ruchu jest Kamil Spodzieja (2 gole).

Jeżeli chodzi o pucharową drogę naszych rywali, to w I rundzie wygrali walkowerem ze Śląskiem Świętochłowice (w meczu 3-0 dla Śląska), by w kolejnej pogrążyć w rzutach karnych naszych sąsiadów zza miedzy i najbliższego ligowego rywala – Górnika MK Katowice. Choć w 50 minucie „Emka” prowadziła już 3-0, to młodzi piłkarze UKS wyrównali w 25 minut stan meczu na 3-3, by w rzutach karnych wygrać 5-3.

Będzie to pierwszy oficjalny pojedynek naszej drużyny z UKS-em, choć warto podkreślić, iż w sezonie 18/19 i 19/20 w ligowych rozgrywkach Klasy B, rywalizowały z nimi nasze rezerwy.

Ważnym faktem jest, iż mecz odbędzie się na stadionie Wyzwolenia Chorzów, którego murawa zawsze słynęła z wysokiej jakości.

Choć celem nadrzędnym jest oczywiście zwycięstwo i awans do półfinału, to równie ważnym aspektem będzie rotacja w składzie, tak by część zawodników mniej ostatnio grająca, otrzymała swoje minuty na boisku. Wolne w tym spotkaniu otrzymają Dawid Colik, Przemysław Żemła, Radosław Kaczmarczyk, Marcin Nawrot i Artur Tomanek. Z przyczyn osobistych nie będzie na meczu również Szymona Nowaka. Po raz pierwszy w kadrze meczowej pierwszego zespołu znalazł się natomiast promowany z zespołu juniorskiego – 17-letni Jakub Kawała.

Niestety, w związku z obowiązkami zawodowymi naszej ekipy tv, nie będzie tworzony materiał filmowy z tego spotkania.


1/4 finał Pucharu Polski (Podokręg Katowice)

22.09.2020, godz. 16.30, stadion Wyzwolenia, ul. Lompy 10a, Chorzów

UKS Ruch Chorzów – LGKS 38 Podlesianka