Zapasy błotne! Orzeł Mokre – Podlesianka 0-3

Zapasy błotne! Orzeł Mokre – Podlesianka 0-3

11 listopada 2020 Wyłączono przez Admin2

Środowe świąteczne popołudnie, to rozgrywany awansem mecz 19 kolejki ligowej. Nasz zespół grał na pobliskim Mokrym, gdzie podejmował nas tamtejszy Orzeł.

Już przed meczem wiadomo było, że pojedynek ten będzie arcytrudny do rozegrania. Zalane boisko, mocno podsypane piaskiem, gdzie miejscami nogi zatapiały się po kostki w błocie. Oczywiście, trudno mieć pretensje do kogokolwiek, gdyż gospodarze zrobili co mogli by mecz mógł się odbyć. Terminy gonią, więc trzeba było grać! 

Cała pierwsza połowa miała bardzo jednolity przebieg – spora optyczna przewaga Podlesianki i próby zaskoczenia skomasowanej obrony rywali. Mimo tego, iż większość czasu spędzaliśmy na połowie rywali, ciężko było stworzyć sobie klarowne sytuację bramkowe, choć często „kotłowało” się pod bramką Michalika, ale bez konkretnych sytuacji bramkowych.

Przełomowy moment to 27 minuta. Seweryn Gancarczyk wykonuje rzut wolny z własnej połowy i z około 65 metrów od bramki rywala.  Mocne uderzenie, zasłona Kaczmarczyka i ku zaskoczeniu wszystkich piłka wpada do bramki! Wychodzimy na prowadzenie!

Do końca pierwszej połowy kontrolujemy mecz i na przerwę schodzimy z wynikiem 1-0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmienie, choć boisko z minuty na minuty było gorsze. Nasz zespół w maskymalnym wymiarze wykorzystywał lewą stronę boiska, która była względnie dobra i tam kierowaliśmy nasze najgroźniejsze ataki.

W 55 udaje nam się stworzyć ładną akcjęlewą stroną. Colik wypuszcza bokiem Kaczmarczyka, ten dogrywa do Rosińskiego, który wpycha piłkę do bramki, ale sędzia boczny sygnalizuje niestety spalonego. 2 minuty później kopiujemy ten schemat i tym razem się udaje. Colik do Kaczmarczyka, ten wzdłuż bramki do Marcina Rosińskiego i mamy gola! Prowadzimy już 2-0!

W 70 minucie Rosiński przerzuca z lewej strony na prawą, skąd Nowotnik zgrywa piłkę na przedpole do Brehmera, ale jego płaski strzał intuicyjnie broni Michalik.

W 77 minucie znowu wykorzystujemy dobrze zachowaną lewą stronę boiska. Kędzierski wypuszcza bokiem Rosińskiego, ten wzdłuż bramki do Radosława Kaczmarczyka, a nasz snajper pewnym strzałem pokonuje Michalika ustalając wynik meczu na 3-0!

Ostatnia szansa, to 90 minuta, kiedy po krótkim rozegraniu rożnego i dośrodkowaniu Gancarczyka, strzela z pola karnego Nowak, ale kapitalnie broni Michalik.

Ostatecznie pewnie i w pełni zasłużenie wygrywamy 3-0, co szczególnie cieszy w kontekście arcytrudnych warunków, kompletnie nie pozwalających grać piłki kombinacyjnej. 

W najbliższa sobotę kończymy ciężki tydzień prestiżowym pojedynkiem z Pogonią Imielin.


Protokół meczowy:

19 kolejka Klasy Okręgowej gr IV (Podgrupa Katowice) – mecz awansem 

Sobota, 11 listopada, godz. 13.00, stadion Orła, ul. Zamkowa 1a, Mikołów – Mokre

LKS Orzeł Mokre – LGKS 38 Podlesianka 0-3 (0-1)

0:1 Seweryn Gancarczyk, 29 minuta (rzut wolny)

0:2 Marcin Rosiński, 57 minuta (asysta Kaczmarczyk)

0:3 Radosław Kaczmarczyk, 77 minuta (asysta Rosiński)

Sędziował: Wojciech Zarzycki (Bytom)

ORZEŁ: Michalik – Szary, Kowynia, Brontke, Ganczarczyk, Książek, Nogal, Frankowski (85. Muskietorz), Kornas (84. Oszek), Janoszka (60. Machowicz), Lewandowski (77. Widera). Trener Jacek BRATEK.

PODLESIANKA: Tomanek  – Żemła, Renner, Gancarczyk, Witas – Zajac (46. Kędzierski) , Brehmer (c) (82. Krzyżowski), Rosiński, Colik (65. Nowak), Nowotnik (82. Kania) – Kaczmarczyk (80. Pasieka). Trener Damian OSTROWSKI.

Rezerwa: Owsiński, Nawrot, 

Żółte kartki: Oszek

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak