Liga gra, Podlesianka trenuje i testuje

Liga gra, Podlesianka trenuje i testuje

26 listopada 2020 Wyłączono przez Admin2

W nadchodzącą sobotę rozegrana zostanie ostatnia tegoroczna kolejka ligowa. Będzie to 20 seria gier, która pierwotnie miała odbyć się na wiosnę. Nasz zespół nie zagra jednak meczu ligowego, gdyż akurat w tej kolejce wypada nam vacat. Mimo tego, iż oprócz sobotniej kolejki, do rozegrania w tym roku jest jeszcze 5 zaległych spotkań, nasza pozycja w tabeli na pewno nie ulegnie zmianie i zimę spędzimy na szczycie podgrupy katowickiej.

Na wiosnę czekają nas jeszcze dwa pojedynki rundy zasadniczej – wyjazdowy mecz z MK Katowice i domowy z Siemianowiczanką. Z racji tego, iż awans do grupy mistrzowskiej już osiągnęliśmy, to zimowy okres przygotowawczy będzie ukierunkowany na uzyskanie optymalnej formy na koniec marca, kiedy rozpoczną się właściwe rozgrywki grupy mistrzowskiej, w której zmierzą się po 4 najlepsze zespoły z grupy katowickiej i sosnowieckiej. Co budzi chyba największe kontrowersje, to fakt, że wszystkie kluby grupy mistrzowskiej rozpoczną zmagania z zerowym kontem punktowym, a więc nie będzie już żadnego miejsca na potknięcia, czy słabszą formę.

My jesteśmy spokojni o dobre przygotowanie naszych piłkarzy i nie są to nadzieje oparte wyłącznie o marzeniach. Nie licząc sezonu 19/20, którego runda rewanżowa się nie odbyła, to w 3 ostatnich kampaniach wiosennych byliśmy zawsze w naprawdę mocnej dyspozycji, zarówno tej stricte piłkarskiej, jak i motorycznej.  

Jeżeli chodzi o plany naszego zespołu na najbliższy czas, to treningi odbywać się będą do dnia 10 grudnia. Do tego czasu zawodnicy uczestniczą w zajęciach w ramach tzw. roztrenowania. Nie jest to jednak okres, w którym nic istotnego w klubie się już nie dzieje. Wręcz przeciwnie, gdyż właściwe od tego tygodnia w klubie rozpoczynają się testy dla nowych zawodników, dla których najważniejszym momentem będzie mecz sparingowy UKS-em Sławków. Oprócz szansy dla młodych zdolnych zawodników z niższych lig bądź innych klubów Klasy Okręgowej, włodarze i sztab szkoleniowy działają w kwestii realnych wzmocnień. Jeżeli uda się utrzymać obecną kadrę zawodniczą, to na pewno działania te nie będą ukierunkowane na ilości, ale na jakość.

W niedługim czasie przedstawimy plany na ziomy okres przygotowawczy i podamy plan sparingów.