LGKS 38 Podlesianka Katowice

Oficjalny serwis internetowy

Augustine Nwagwu zawodnikiem Podlesianki!

Jest nam bardzo miło poinformować, iż właśnie zrealizowaliśmy ostatni strategiczny transfer tej zimy. Nowym zawodnikiem naszego klubu został właśnie Nigeryjczyk Augustine Nwagwu.

24-letni napastnik będzie pierwszym czarnoskórym graczem i trzecim obcokrajowcem w historii Podlesianki.

Jeśli chodzi o walory stricte piłkarskie, to zawodnik noszący pseudonim „Ejike” grywał na kilku ofensywnych pozycjach, ale najlepiej czuje się w roli napastnika. Trenerzy, którzy prowadzili go do tej pory, zgodnie twierdzą, iż to gracz o potencjale i umiejętnościach wykraczającym poza ligi amatorskie, co z resztą potwierdza swoim dotychczasowym CV. Oprócz niemałych umiejętności piłkarskich, cechuje go również świetne przygotowanie motoryczne, szczególnie – co typowe dla graczy z Afryki – nieprzeciętna siła i szybkość.

Karierę piłkarską zaczyna w stolicy swojego kraju – Abudży, gdzie jak większość afrykańskich piłkarzy, marzy o podboju europejskich boisk. Okazja taka nadarza się w roku 2015, kiedy ląduje w Polsce w poszukiwaniu klubu. Nieznajomość języka i brak dobrego managera sprawiają, że ostatecznie trafia do mało znanego Orła Parzęczew, gdzie w sezonie 2015/2016 zostaje z 19 golami najlepszym strzelcem swojego zespołu, zdecydowanie wybijając się na tle reszty zespołu.

W kolejnym sezonie trafia do Austrii i tam udaje mu się pokazać na zdecydowanie wyższym szczeblu rozgrywkowym, a konkretnie w zespole wówczas III-ligowej Austrii Klagenfurt, której zawodnikiem jest w sezonie 2016/2017.

Znawcy geografii wiedzą, iż z Klagenfurtu blisko jest na Bałkany, gdzie nasz bohater spędza kolejny rok swojej europejskiej przygody. Rundę jesienną gra w silnym drugoligowym (obecnie występującym w Ekstraklasie Serbii)  FK Metalac Gornji Milanovac, natomiast wiosenną również na drugim szczeblu rozgrywkowym, ale tym razem Czarnogóry – w zespole FK Ibar Rozaje.

W sezonie 2018/2019 wraca do Polski i ponownie nie mając dobrego „zaczepienia” w naszym kraju, decyduje się na występy w wówczas IV-ligowym Górniku Piaski. Choć zespół prowadzony wtedy przez uznanego trenera Wojciecha Osyrę doznaje goryczy spadku, to Nwagwu trafia do dużo silniejszego zespołu jakim jest Unia Kosztowy.

Tam w sezonie 2019/2020 należy do czołowych zawodników swojego zespołu, tworząc z Michałem Chrabąszczem zabójczy atak, który prowadzi Unię do sensacyjnego 2 miejsca IV lidze po rundzie jesiennej. Pandemia powoduje, iż runda rewanżowa się nie rozpoczyna i wynik z jesieni, czyli druga pozycja z 2 punktami straty do lidera staje się ostatecznym rezultatem tychże rozgrywek. Augustine notuje wówczas łącznie 18 meczów (liga + Puchar), w których strzela 7 goli.

Niestety sprawy rodzinne nie pozwalają mu rozpocząć okresu przygotowawczego przed sezonem 2020/2021 razem z zespołem z Kosztów, przez co nowy szkoleniowiec Piotr Mrozek nie nawiązuje współpracy z zawodnikiem, a ten pozostaje wolny na rynku piłkarskim. Dzięki temu udaje nam się „zakontraktować” kolejnego klasowego zawodnika formacji ofensywnej, która wygląda już bardzo okazale, a rywalizacja pomiędzy graczami takiej klasy może przynieść niesamowicie dobre rezultaty.  

Jesteśmy przekonani, ze zawodnik ten wniesie do naszej gry bardzo dużo jakości i atutów, które przydadzą się w walce o najwyższe cele w grupie mistrzowskiej! Naszemu nowemu zawodnikowi życzymy dużo zdrowia i wielu bramek!  

 

foto: slzpn.katowice.pl, Poloniabytom.com/Anna  Szłapa

Komentarze

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni

Copyright © 2014 LGKS Podlesianka Katowice
Projekt i realizacja ADW