Augustine Nwagwu zawodnikiem Podlesianki!

Augustine Nwagwu zawodnikiem Podlesianki!

4 stycznia 2021 Wyłączono przez Admin2

Jest nam bardzo miło poinformować, iż właśnie zrealizowaliśmy ostatni strategiczny transfer tej zimy. Nowym zawodnikiem naszego klubu został właśnie Nigeryjczyk Augustine Nwagwu.

24-letni napastnik będzie pierwszym czarnoskórym graczem i trzecim obcokrajowcem w historii Podlesianki.

Jeśli chodzi o walory stricte piłkarskie, to zawodnik noszący pseudonim „Ejike” grywał na kilku ofensywnych pozycjach, ale najlepiej czuje się w roli napastnika. Trenerzy, którzy prowadzili go do tej pory, zgodnie twierdzą, iż to gracz o potencjale i umiejętnościach wykraczającym poza ligi amatorskie, co z resztą potwierdza swoim dotychczasowym CV. Oprócz niemałych umiejętności piłkarskich, cechuje go również świetne przygotowanie motoryczne, szczególnie – co typowe dla graczy z Afryki – nieprzeciętna siła i szybkość.

Karierę piłkarską zaczyna w stolicy swojego kraju – Abudży, gdzie jak większość afrykańskich piłkarzy, marzy o podboju europejskich boisk. Okazja taka nadarza się w roku 2015, kiedy ląduje w Polsce w poszukiwaniu klubu. Nieznajomość języka i brak dobrego managera sprawiają, że ostatecznie trafia do mało znanego Orła Parzęczew, gdzie w sezonie 2015/2016 zostaje z 19 golami najlepszym strzelcem swojego zespołu, zdecydowanie wybijając się na tle reszty zespołu.

W kolejnym sezonie trafia do Austrii i tam udaje mu się pokazać na zdecydowanie wyższym szczeblu rozgrywkowym, a konkretnie w zespole wówczas III-ligowej Austrii Klagenfurt, której zawodnikiem jest w sezonie 2016/2017.

Znawcy geografii wiedzą, iż z Klagenfurtu blisko jest na Bałkany, gdzie nasz bohater spędza kolejny rok swojej europejskiej przygody. Rundę jesienną gra w silnym drugoligowym (obecnie występującym w Ekstraklasie Serbii)  FK Metalac Gornji Milanovac, natomiast wiosenną również na drugim szczeblu rozgrywkowym, ale tym razem Czarnogóry – w zespole FK Ibar Rozaje.

W sezonie 2018/2019 wraca do Polski i ponownie nie mając dobrego „zaczepienia” w naszym kraju, decyduje się na występy w wówczas IV-ligowym Górniku Piaski. Choć zespół prowadzony wtedy przez uznanego trenera Wojciecha Osyrę doznaje goryczy spadku, to Nwagwu trafia do dużo silniejszego zespołu jakim jest Unia Kosztowy.

Tam w sezonie 2019/2020 należy do czołowych zawodników swojego zespołu, tworząc z Michałem Chrabąszczem zabójczy atak, który prowadzi Unię do sensacyjnego 2 miejsca IV lidze po rundzie jesiennej. Pandemia powoduje, iż runda rewanżowa się nie rozpoczyna i wynik z jesieni, czyli druga pozycja z 2 punktami straty do lidera staje się ostatecznym rezultatem tychże rozgrywek. Augustine notuje wówczas łącznie 18 meczów (liga + Puchar), w których strzela 7 goli.

Niestety sprawy rodzinne nie pozwalają mu rozpocząć okresu przygotowawczego przed sezonem 2020/2021 razem z zespołem z Kosztów, przez co nowy szkoleniowiec Piotr Mrozek nie nawiązuje współpracy z zawodnikiem, a ten pozostaje wolny na rynku piłkarskim. Dzięki temu udaje nam się „zakontraktować” kolejnego klasowego zawodnika formacji ofensywnej, która wygląda już bardzo okazale, a rywalizacja pomiędzy graczami takiej klasy może przynieść niesamowicie dobre rezultaty.  

Jesteśmy przekonani, ze zawodnik ten wniesie do naszej gry bardzo dużo jakości i atutów, które przydadzą się w walce o najwyższe cele w grupie mistrzowskiej! Naszemu nowemu zawodnikowi życzymy dużo zdrowia i wielu bramek!  

 

foto: slzpn.katowice.pl, Poloniabytom.com/Anna  Szłapa