Sparing: Podlesianka – Leśnik Kobiór 8-3

Sparing: Podlesianka – Leśnik Kobiór 8-3

6 lutego 2021 Wyłączono przez Admin2

Minął własnie trzeci tydzień zimowego okresu przygotowawczego. Nasz zespół w dalszym ciągu pracował na bardzo wysokim obciążeniach, zaliczając 4 jednostki treningowe w ciągu tygodnia, a piątą jednostką był sobotni sparing. 

Trzeci mikrocykl to w dalszym ciągu zdwojona praca nad aspektem motorycznym, jednak Trener Damian Ostrowski nie zapomina o zajęciach z piłkami, umiejętnie wplatając w różne formy gier,  pracę nad wytrzymałością lub wytrzymałoscią szybkoscią. Jedynie poniedziałkowe zajecia, to trening w 100% poświęcony motoryce i wtedy jedynymi piłkami, które widzą nasi gracze to…lekarskie.

Zawodnicy mocno odczujwają w nogach ten czas, jednak wszyscy świadomi jesteśmy, że do rundy mistrzowskiej musimy być przygotowani perfekcyjnie, nie tylko pod względem piłkarskim, ale również motorycznym. Patrząc z jakim zangażowaniem i ochotą pracują nasi piłkarze, można być spokojnym o to czy wytrzymają trudy wiosennych rozgrywek. 

Tak jak wspominaliśmy na wstępie, trzeci mikrocykl tej zaimy zakończył się meczem sparingowym, w którym nasz zespół zmierzył się z Leśnikiem Kobiór. Na tym etapie celowo dobrany został rywal z niższej ligi, żeby nasz zespół na bardzo dużym zmęczeniu próbował autmatyzmów w grze, które będa nam potrzebne już niebawem. Po raz pierwszy również zagrała trójka naszych nowych zawodników. 

Mecz w naszym wykonaniu nie był być może idealny, gdyż sporo w nim było jescze niedokładnosci, wynikajacych czy to ze zmęczenia, czy po prostu innych czynników, ale summa sumarów zakończyliśmy go bardzo okazałym zwycięstwem. To co trochę martwi, to 3 kuriozalne bramki, które straciliśmy. Każda z nich wynikałą z prostych błędów indywiualnych. Na usprawieliwienie dodajmy, iż póki co jest to etap, w którym nie niosą one ze sobą dużych konsekwencji, a zmęczenie czasem robi po prostu swoje. 

Królem polowania został Bartłomiej Kędzierski, który w zaledwie kwadrans ustrzelił klasycznego hattrick’a, a pozostałe gole były dziełem Marcina Rosińskiego (2), Dawida Colika, Łukasza Dąbrowieckiego. Jedna bramka padła po samobójczym trafieniu obrońcy Leśnika. 

Nadchodzący tydzień to ostatni mikrocykl uderzeniowy, w którym zaliczymy 4 treningi. Zakończymy go bardzo ciekawym sparingiem, a mianowice pojedynkiem z rezerwami I-ligowej Odry Opole. Mecz odbędzie się w Opolu o godzinie 12.00.


Sparing zimowy nr 1

06.02.2021, boisko Hetmana, ul. Siwka 6, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – Leśnik Kobiór 8-3 (3-0)

bramki: Bartłomiej Kędzierski (3), Marcin Rosiński (2), Dawid Colik, Łukasz Dąbrowiecki, samobójcza

Skład Podlesianki: Tomanek (Wróbel) – Nowak (Pogrzeba), Gancarczyk, Renner, Witas (Kania), Stachoń (Brehmer), Colik, Rosiński, Nowotnik (Zajac), Kędzierski (Pasieka), Nwagwu (Dąbrowiecki)