Sparing: Stadion Śląski U-19 – Podlesianka 1-2

Sparing: Stadion Śląski U-19 – Podlesianka 1-2

27 lutego 2021 Wyłączono przez Admin2

Za nami ostatni tydzień zimowego okresu przygotowawczego. Zespół Podlesianki powoli przygotowuje się do inauguracji ligi, do której pozostał równy tydzień. Oczywiście mamy na uwadze, iż ostatnie dwa mecze rundy zasadniczej, to nie będzie moment, w którym należy ujawniać wszytskie swoje największe atuty, niemniej jednak gra o punkty, to już na pewno większy kaliber aniżelii zimowe sparingi. 

Ostatni sparing przypadł na sobotę, kiedy to zmierzyliśmy się z zespołem Stadionu Śląskiego U-19. Trener Damian Ostrowski miał do dyspozycji bardzo szeroką kadrę i załozenia zdecydowana większośc zawodników miała zagrać po 45 minut. Wolne otrzymali w tym spotkaniu Seweryn Gancarczyk i Dawid Colik. Z pwoodu bólu oleców wolne otrzymał również Łukasz Dąbrowiecki, natomiast Artur Tomanek dopiero rozpoczął indywidualne treningi po urazie stawu kolanowego i było zbyt wcześnie by wchodził miedzy słupki. Pozytywny faktem jest to, że na przyszły tydzień kadra powinna być kompletna, łącznie z rekonwalescentami, którzy niebawem powinni dojść do pełnej sprawności. 

Pierwsza częśc gry była poprawna w naszym wykonaniu, jednak kolejny raz zawodła nas skuteczność. Gospodarze otwarli wynik, a wyrównanie padło pod rzucie karnym podyktowanym po faulu na Nowaku. Egzekutorem jedenastki był Przemysław Żemła. 

Na drugą część gry wyszła przede wszytskim nasza młodzież, wzmocniona Żemłą, Nowakiem i Zajacem i trzeba przyznać i te 45 minut było zdecydowanie lepsze w naszym wykonaniu. Zwycięzkiego gola zdobył strzałem z pola karnego Szymon Nowak. 

Przed nami tydzeń treningów i derbowa inaguracja ligowa z Górnikiem MK Katowice. 


Sparing zimowy nr 4

27.02.2021, boczne boisko Stadionu Śląskiego 

Stadion Śląski U-19 – LGKS 38 Podlesianka 1-2 (1-1)

bramki: Przemysław Żemła (karny), Szymon Nowak

Skład I połowa: Owsiński, Żemła, Renner, Nawrot, Witas, Nowotnik, Brehmer, Nowak, Rosiński, Kędzierski, Nwagwu

Skład II połowa: Starczewski, Żemła, Stachoń, Pogrzeba, Pasieka, Lisiński, Kawała, Drzewiecki, Nowak, Ząjac, Kania