Dokańczamy rundę zasadniczą! Przed meczem z MK Górnik

Dokańczamy rundę zasadniczą! Przed meczem z MK Górnik

4 marca 2021 Wyłączono przez Admin2

Po kilkumiesięcznym okresie futbolowego zimowego postu, wreszcie zaczynamy rozgrywki ligowe! Niestety nie będzie to jeszcze to, na co wszyscy naprawdę czekamy, czyli rozgrywki rundy mistrzowskiej, jednak najpierw musimy dograć końcówkę rundy zasadniczej, która również może przynieść garść emocji i może być niezłym przetarcie przed celem nadrzędnym.

W sobotnie przedpołudnie zagramy więc 21 kolejkę rundy zasadniczej przeciwko MK Górnik Katowice.

Wnikliwi obserwatorzy wiedzą, iż nasz zespół jest w stu procentach pewien awansu do okręgówkowego „Champions League”, ale gwarancji na pierwsze miejsce jeszcze nie mamy. Oczywiście wszystkie karty są po naszej stronie, bo albo zdobędziemy jeden punkt w dwóch spotkaniach, albo po prostu w jednym ze swoich trzech pozostałych meczów Pogoń Imielin choć raz nie wygra. Rozkład meczów gracze Pogoni mają bardzo trudny, gdyż grają jeszcze z Górnikiem MK Katowice, Górnikiem 09 Mysłowice i na końcu ze Spartą Katowice.  Wszystkie zespoły, z którymi grają Imielinianie walczą jeszcze póki, co o awans do grupy mistrzowskiej.

Oczywiście nas najbardziej interesuje opcja numer jeden, czyli jak najszybsze zapewnienie sobie pierwszego miejsca własnymi siłami, które ze względów strategicznych (układ terminarza w grupie mistrzowskiej oraz niepewna sytuacja epidemiczne) jest nam niezbędne.

W związku z tym cel na najbliższe derbowe spotkanie z Górnikiem MK Katowice wydaj się jasny i wyraźny. Zapewnienie sobie mistrzostwa grupy Katowickiej, co w meczu z Emką na pewno będzie należeć do bardzo ciężkich zadań.

Trener Damian Ostrowski do dyspozycji ma praktycznie całą szeroka kadrę, gdyż nikt nie narzeka na kontuzję. Brakować będzie jedynie Dawida Colika pauzującego za żółte kartki, oraz prawdopodobnie Artura Tomanka, który dopiero końcem tygodnia wejdzie w pełne obciążenia treningowe. Najważniejsze w przypadku naszego golkipera jest jednak to, iż występy w rundzie mistrzowskiej nie są dla niego zagrożone i dzięki pomocy naszego partnera medycznego – firmie Salveo, szybko dochodzi do siebie.    

Jeżeli chodzi o historię meczów derbowych, to wszyscy mamy w pamięci ostatni pojedynek, w którym nasz zespół rozgromił Górnika aż 8-0, jednak przy omawianiu najbliższego meczu musimy dodać szerszy kontekst. Oczywiście chodzi o to, iż grac będziemy na boisku w Kostuchnie, na którym w tym sezonie gracze popularnej „Emki” mają wyśmienity bilans gier. Na 9 meczów u siebie wygrali aż 8 i raz zremisowali. Dzięki tak świetnemu wynikowi (dodatkowo 8 zdobytych punktów na wyjazdach) gracze Trenera Rafała Lisa są ciągle w grze o grupę mistrzowską i właściwie los mają w 100% w swoich rękach. Dwa zwycięstwa w trzech pozostałych im meczach dają im gwarancję awansu, natomiast w każdej innej konfiguracji „Emka” musi już patrzeć na wyniki GKS II Katowice oraz Górnika 09 Mysłowice.

Przypominamy, iż mecz ten jest zamknięty dla kibiców. Prawdopodobnie taki stan rzeczy jeszcze trochę potrwa, dlatego na rundę mistrzowską szykujemy dla Was prawdziwą medialną niespodziankę! O szczegółach poinformujemy po meczu z Siemianowicami, który kończyć będzie dla nas rundę zasadniczą.


21 kolejka Klasy Okręgowej grupa IV (podgrupa Katowice)

06.03.2021, godzina 11:00, Katowice, ul. Boya-Żeleńskiego 96c

MK Górnik Katowice – LGKS 38 Podlesiaka