Kończymy rundę zasadniczą! Przed meczem z Siemianowicami

Kończymy rundę zasadniczą! Przed meczem z Siemianowicami

12 marca 2021 Wyłączono przez Admin2

Przed nami ostatni mecz rundy zasadniczej. Choć mecz powinniśmy zagrać na naszym stadionie na Sołtysiej, to przez przedłużającą się niemiłosiernie kiepska pogodę i bardzo słaba wegetację naturalnej trawy, mecz ten zostanie rozegrany na sztucznym boisku Siemianowiczanki. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy zespołowi z Siemianowic za możliwość gry na ich obiekcie.

Dla obydwu zespołów mecz ten ma tylko i wyłącznie wymiar prestiżowy. Nasz zespół nie jest w stanie utracić pierwszej pozycji (8 punktów przewagi nad Spartą), natomiast Siemianowiczanka nie ma już szans na awans do grupy mistrzowskiej (17 punktów straty do 4 pozycji), dodatkowo każdy ewentualny punkt zdobyty z Podlesianką i tak nie będzie się im liczył w grupie spadkowej, gdyż przeniesione zostaną tylko punkty zdobyte z zespołami z miejsc 5-11.

Szukając inspiracji na to spotkanie, na pewno nie musimy podawać niestworzonych argumentów. Po pierwsze w zespole  Podlesianki panuje ogromna rywalizacja. Kadra Trenera Damiana Ostrowskiego jest niezwykle szeroka i bardzo wyrównana i każdy oficjalny mecz, to okazja do zgrywania zespołu i walka o miejsce w składzie.

Druga kwestia, to pewna ważna uroczystość, która będzie miała miejsce podczas tego spotkania. O szczegółach dowiecie się zaraz po meczu w naszych relacja i informacjach na stronie internetowej i kanale YouTube. Uchylimy jednak rąbka tajemnicy i nadmienimy, iż po raz ostatni w barwach Podlesianki występ zaliczy pewna bardzo zasłużona postać…

Jeżeli chodzi o dostępną na ten mecz kadrę, to rysuje się ona bardzo ciekawie, choć dwóch ważnych ogniw będzie brakować. Za kartki pauzuje Przemysław Żemła, a lekka infekcja zatrzyma w domu Bartłomieja Kędzierskiego. Do dyspozycji Trenera będzie już natomiast nasz nowy nabytek – Paweł Lisiński. Do zdrowia dochodzi już Artur Tomanek, ale nie zapadła jeszcze decyzja czy znajdzie się on w osiemnastce meczowej na Siemianowice.   


22 kolejka Klasy Okręgowej grupa IV (podgrupa Katowice)

15.03.2021, godzina 15:00, Siemianowice, Park Pszczelnik (Podlesianka gospodarzem) 

LGKS 38 Podlesiaka – MKS Siemianowiczanka