Maciej Niesyto nowym zawodnikiem Podlesianki!

Maciej Niesyto nowym zawodnikiem Podlesianki!

19 lipca 2021 Wyłączono przez Admin2

Miło nam poinformować, iż nowym zawodnikiem Podlesianki w sezonie 2021/2022 będzie 25-letni Maciej Niesyto! Popularny „Macia” to wychowanek naszego klubu, choć młodzieżowo ukształtowany w Rozwoju Katowice. W seniorskich barwach Podlesianki występował w latach 2013-2015, kiedy to nasz klub grał w 4 lidze. Przez dwa sezony należał do czołowych bocznych obrońców ligi, rozgrywając przez ten czas 48 meczów, w których zdobył 3 gole.

Spadek do Klasy Okręgowej spowodował, ze ten bardzo uzdolniony gracz pozostał na szczeblu 4 ligi, przechodząc na 5 kolejnych sezonów do Przemszy Siewierz, gdzie występował już na bardziej ofensywnych pozycjach. Łącznie w barwach Przemszy zagrał w 125-ciu ligowych spotkaniach i zdobył 27 goli.  Najlepszy drużynowo była dla niego sezon 2016/2017, kiedy Przemsza zajęła 3 miejsce w lidze, natomiast indywidualnie sezon 2018/2019, kiedy zdobył 12 goli, zostając najlepszym strzelcem swojej drużyny.  

W ostatnim sezonie występował w AKS Mikołów, gdzie wystąpił w 25 spotkaniach swojego klubu, również w 4 lidze.

Transfer Macka to nie tylko doskonały ruch pod względem sportowym, ale również pod względem budowania wizerunku klubu. To zawodnik wywodzący się z Podlesia i posiadający Podleskie DNA. Życzymy mu wielu sukcesów z naszym klubem i dużo zdrowia!   

foto: Śląski Związek Piłki Nożnej, Przemsza Siewierz, Gieksiarze.pl