LGKS 38 Podlesianka Katowice

Oficjalny serwis internetowy

To idzie młodość! Przedstawiamy kolejnych nowych graczy Podlesianki

Miło nam poinformować, iż właśnie przeprowadziliśmy kilka transferów wzmacniających nasz zespół pod kątem młodzieżowców. Choć niedawno zmodyfikowany został przepis o graczach młodzieżowych w 4 lidze (w składzie musi występować tylko 1 zawodnik urodzony w roku 2001 lub młodszy), to my nie zmieniamy swojej koncepcji i powoli wprowadzamy młodą, świeża krew do zespołu. W nowym sezonie w naszej drużynie występować będą:

 1. Bartosz Bujakiewicz (r. 2004) – Zawodnik występujący na pozycji ofensywnego środkowego pomocnika lub skrzydłowego. W zeszłym sezonie z marszu wdarł się do pierwszego składu Górnika MK Katowice, który sensacyjnie awansował do Grupy Mistrzowskiej naszej ligi. Przez wielu obserwatorów uważany za największy talent klubu z Kostuchny i jednego z najlepszych graczy minionego sezonu. Wychowanek UKS-u Szopienice

 1. Łukasz Stachoń (r.2002). – Gracz występujący na boku lub środku defensywy. Mimo młodego wielu bardzo doświadczony na szczeblu seniorskim, gdyż już dwa pełne sezony występował W Klasie Okręgowej. Najpierw w Pogoni Imielin a potem w popularnej „Kocinie”, czyli Górniku 09 Mysłowice. Charakteryzuje się nieustępliwością , walecznością i bardzo dobrym przygotowaniem motorycznym. Prywatnie…brat bliźniak naszego zawodnika Macieja Stachonia. Wychowanek UKS-u Szopienice, skąd został wypożyczony.

 

 1. Nicolas Sprus (r. 2002) – piłkarz występujący na skrzydle bądź w ataku. Wychowanek Akademii Młodej Gieksy, z której awansował w zeszłym sezonie do kadry rezerw Pierwszego Zespołu, z którym występował w Klasie Okręgowej. Zawodnik nieszablonowy, dysponujący szybkością, dryblingiem i niesamowicie precyzyjnym strzałem z dystansu.

Dodatkowo udało nam się zapewnić kolejny rok występów dla zawodników wcześniej wypożyczonych do nas z innych klubów:

 1. O kolejny rok przedłużyliśmy wypożyczenie z UKS-u Szopienice dla Macieja Stachonia, Przemysława Żemły z Rozwoju Katowice, oraz Pawła Lisińskiego z ZET-ki Tychy. Definitywnie pozyskaliśmy natomiast Marcela Owsińskiego (r.2001) z ROW-u 1964 Rybnik oraz Łukasza Dąbrowickiego z LKS-u Studzienice.

Zawodnicy spełniający w chwili obecnej wymóg o młodzieżowcu w naszej kadrze to:

 1. Marcel Owsiński (bramkarz)
 2. Oskar Wróbel (bramkarz)
 3. Łukasz Stachoń (obrońca)
 4. Maciej Stachoń (obrońca/pomocnik)
 5. Dawid Pasieka (obrońca/skrzydłowy)
 6. Jakub Kawała (pomocnik)
 7. Kacper Drzewiecki (pomocnik)
 8. Piotr Kania (pomocnik/skrzydłowy)
 9. Bartosz Bujakiewicz (pomocnik/skrzydłowy)
 10. Nicolas Sprus (skrzydłowy/napastnik)

Jak widać 40% naszej kadry to młodzi przyszłościowi zawodnicy, którzy bez względu na obowiązujące przepisy będą dostawać swoje szansę i w dłuższej perspektywie czasu mają stanowić o sile naszego zespołu. Życzymy sobie i tym zawodnikom, by nie przepis a nie umiejętności decydowały o tym czy zaistnieją w dorosłej piłce!

Komentarze

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni

Copyright © 2014 LGKS Podlesianka Katowice
Projekt i realizacja ADW