To idzie młodość! Przedstawiamy kolejnych nowych graczy Podlesianki

To idzie młodość! Przedstawiamy kolejnych nowych graczy Podlesianki

6 sierpnia 2021 Wyłączono przez Admin2

Miło nam poinformować, iż właśnie przeprowadziliśmy kilka transferów wzmacniających nasz zespół pod kątem młodzieżowców. Choć niedawno zmodyfikowany został przepis o graczach młodzieżowych w 4 lidze (w składzie musi występować tylko 1 zawodnik urodzony w roku 2001 lub młodszy), to my nie zmieniamy swojej koncepcji i powoli wprowadzamy młodą, świeża krew do zespołu. W nowym sezonie w naszej drużynie występować będą:

 1. Bartosz Bujakiewicz (r. 2004) – Zawodnik występujący na pozycji ofensywnego środkowego pomocnika lub skrzydłowego. W zeszłym sezonie z marszu wdarł się do pierwszego składu Górnika MK Katowice, który sensacyjnie awansował do Grupy Mistrzowskiej naszej ligi. Przez wielu obserwatorów uważany za największy talent klubu z Kostuchny i jednego z najlepszych graczy minionego sezonu. Wychowanek UKS-u Szopienice

 1. Łukasz Stachoń (r.2002). – Gracz występujący na boku lub środku defensywy. Mimo młodego wielu bardzo doświadczony na szczeblu seniorskim, gdyż już dwa pełne sezony występował W Klasie Okręgowej. Najpierw w Pogoni Imielin a potem w popularnej „Kocinie”, czyli Górniku 09 Mysłowice. Charakteryzuje się nieustępliwością , walecznością i bardzo dobrym przygotowaniem motorycznym. Prywatnie…brat bliźniak naszego zawodnika Macieja Stachonia. Wychowanek UKS-u Szopienice, skąd został wypożyczony.

 

 1. Nicolas Sprus (r. 2002) – piłkarz występujący na skrzydle bądź w ataku. Wychowanek Akademii Młodej Gieksy, z której awansował w zeszłym sezonie do kadry rezerw Pierwszego Zespołu, z którym występował w Klasie Okręgowej. Zawodnik nieszablonowy, dysponujący szybkością, dryblingiem i niesamowicie precyzyjnym strzałem z dystansu.

Dodatkowo udało nam się zapewnić kolejny rok występów dla zawodników wcześniej wypożyczonych do nas z innych klubów:

 1. O kolejny rok przedłużyliśmy wypożyczenie z UKS-u Szopienice dla Macieja Stachonia, Przemysława Żemły z Rozwoju Katowice, oraz Pawła Lisińskiego z ZET-ki Tychy. Definitywnie pozyskaliśmy natomiast Marcela Owsińskiego (r.2001) z ROW-u 1964 Rybnik oraz Łukasza Dąbrowickiego z LKS-u Studzienice.

Zawodnicy spełniający w chwili obecnej wymóg o młodzieżowcu w naszej kadrze to:

 1. Marcel Owsiński (bramkarz)
 2. Oskar Wróbel (bramkarz)
 3. Łukasz Stachoń (obrońca)
 4. Maciej Stachoń (obrońca/pomocnik)
 5. Dawid Pasieka (obrońca/skrzydłowy)
 6. Jakub Kawała (pomocnik)
 7. Kacper Drzewiecki (pomocnik)
 8. Piotr Kania (pomocnik/skrzydłowy)
 9. Bartosz Bujakiewicz (pomocnik/skrzydłowy)
 10. Nicolas Sprus (skrzydłowy/napastnik)

Jak widać 40% naszej kadry to młodzi przyszłościowi zawodnicy, którzy bez względu na obowiązujące przepisy będą dostawać swoje szansę i w dłuższej perspektywie czasu mają stanowić o sile naszego zespołu. Życzymy sobie i tym zawodnikom, by nie przepis a nie umiejętności decydowały o tym czy zaistnieją w dorosłej piłce!