Plany na zimowy okres przygotowawczy

Plany na zimowy okres przygotowawczy

26 listopada 2021 Wyłączono przez Admin2

Choć nasi piłkarze ciągle jeszcze uczestniczą w treningach w formie posezonowego roztrenowania, to myślami możemy już powoli wybiegać ku okresowi przygotowawczemu. Nie bez kozery okres ten nazywa się ładowaniem akumulatorów na cały następujący rok, więc obciążenia i ilość jednostek treningowych będzie w naszym przypadku naprawdę solidna. Doskonała informacją jest fakt, iż po raz pierwszy do dyspozycji będziemy mieli profesjonalną siłownię w budynku klubowym. Dotychczas treningi siłowe były dosyć prowizoryczne zaaranżowane na miarę skromnych możwosci sprzętowych, ale tym razem aspekt przygotowania siłowego pójdzie dzięki temu niesamowicie do góry.  Siłownia to również doskonała motywacja dla zawodników na pracę indywidualną, na którą już teraz wielu ostrzy sobie zęby.

Obecne zajęcia treningowe prowadzone będę do 10 grudnia, potem sztab i zawodnicy udadzą się na ponad miesięczne urlopy.  Zajęcia treningowe wznawiamy 18 stycznia, natomiast od 24 stycznia do 11 lutego trenować będziemy w cyklu uderzeniowym, obejmującym 5 jednostek treningowych w tygodniu, razem z meczami sparingowymi.

Ostatni miesiąc przed inauguracja ligi wracamy do klasycznego układy treningów i rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do inauguracji ligowej, która nastąpi 12 marca. W pierwszym meczu zmierzymy się na wyjeździe z zespołem Gwarka Ornontowice.

Plan sparingów:

  • 22.01 Start Sierakowice (Klasa Okręgowa Bytom-Zabrze)
  • 29.01 Unia Książenice (IV Liga gr. II)
  • 02.02 MK Górnik Katowice (Klasa Okręgowa Katowice-Sosnowiec)
  • 05.02 Spójnia Landek (IV Liga gr II)
  • 19.02 Czarni Gorzyce (IV Liga gr II)
  • 26.02 Zagłębie II Sosnowiec (Klasa Okręgowa Katowice-Sosnowiec)
  • 05.03 GKS II Tychy (IV Liga gr II)

foto: Slaskisport.tv